Damiana

Jak zvýšit chuť k jídlu?

Jak podpořit chuť k jídlu u staršího člověka (78) s problémy se srdcem. Co funguje proti nechutenství?
Doplňuji:
Barnajka: Děkuji za dobrý tip i za přaní.

Nejlepší odpověď
barnajka

Už několikrát jsem tu doporočovala Nutridrink – mám s ním vlastní zkušenost, a ta je maximálně pozitivní. Kdyby nebylo Nutridrinku, možná už jsem tu nebyla ani já :)) Když jsem kdysi měla vleklý zdravotní problémy a šla s váhou o 30kg dolů, Nutridrink mě zachránil, protože normální jídlo jsem tehdy do sebe dostat prostě nedovedla.
Nebudu znovu vypisovat všechny plusy a přednosti – mrkni do odkazu, tam najdeš informace naprosto vyčerpávající.
Jediným záporem Nutridrinku je jeho cena, která není zrovna nejnižší: 50–60Kč za lahvičku. Když už ne pravidelně každý den, tak aspoň několikrát do týdne ho nemocnému dopřejte – vážně je to ‚vynález‘ k nezaplacení, který pomáhá.
A kupodivu je i moc dobrý! ;)

Držím palce, ať se podaří potíže brzo překonat – ať už s Nutridrinkem, nebo bez něj ;)
http://www.vy­zivavnemoci.cz/vy­ziva-senioru
Doplňuji:
Není přece za co! :)
Hlavně aby to moje přání mělo nějaký efekt.. :/

Další odpovědi
terry

Procházka na čerstvém vzduchu?
Jídlo, které chutná?

aramah

Starý člověk už toho moc nesní.Polévky jsou důležité a syté.

WeeBear

Musím přitakat barnajce, byť už vše bylo řečeno. I my s Nutridrinkem máme zkušenosti. Můžeš si vybrat mezi několika příchutěmi, popř. jestli osobě více bude vyhovovat hustá, či řidší konzistence. Babička má s přibývajícím věkem čím dále menší chuť k jídlu a poslední dobou je jí záchranou právě toto. A velmi si ho oblíbila a sem tam ho i vyžaduje, jelikož ji zasytí, přestože nemusí nic žvýkat, apod.

Nikkol

Také pomáhá jíst B-komlex

briketka10

http://www.sa­moleceni.cz/85903401­03193/nutridrink-balicek-5-1-por.sol.6x200ml

moje maminka taky pila Nutridrink, kupovala jsem ho v lékárně, balík 5+1 vyjde to levněji jedna lahvička asi na 41,–Kč, podle toho v jaké lékárně kupujete..
Doplňuji:
ještě může pomoci silný kuřecí čistý vývar ten mamce chutnal, odšťavněná šťáva z červené řepy jablka a mrkve, bramborová kaše jemně našlehaná, vychlazené dietní kompotované broskve, meruňky, hrušky..
je nutno také myslet na to co může jíst podle příbalových letáků u léků co užívá..
moje teta má též nemocné srdce a nemůže jíst spoustu jídla jako zeleninu, která je zelená apod. má i cukrovku..

Lékárna

Pěkný den,našim pacientům doporučujeme použití Nutridrinků od společnosti Nutricia nebo Resource drinků od společnosti Nestlé.

Zdroj: http://www.le­karnavlipkach­.cz/skupina/zdra­va-vyziva-napoje-199

IK

Nutridrink je super, ale mám i positivní zkušenost s mrkvovou šťávou. Čerstvá by se měla vypít co nejdříve ale funguje i kupovaná.
Nosila jsem ji do nemocnice a dala vypít před jídlem, pak dostanou chuť i na nemocniční jídlo které bez šťávy nejedí. Funguje dobře na zlepšení všech funkcí v těle.

filka134

Ahojky,
já mám s Nutridrinkem taky dobré zkušenosti, pokud člověk nezvládne přijímat klasickou potravu, nebo prostě nemá čas chystat si vyváženou stravu a potřebuje přibrat, nebo si aspoň váhu uchovat, je to ideální řešení!
Já jsem pak objevila ještě výrobek, který je složením stejný a dodá potřebné živiny, ale je ještě levnější. I když třeba balení 5+1 u Nutridrinku vychází o něco líp.
Objednávám tady:
http://www.gi­galekarna.cz/pro­dukt/nutricomp-drink-plus-cokolada-200ml/
Jsem velice spokojená, tak snad pomůžu radou i Tobě, Dami! 😉