Avatar uživatele
Damiana

Jak zvýšit chuť k jídlu?

Jak podpořit chuť k jídlu u staršího člověka (78) s problémy se srdcem. Co funguje proti nechutenství?
Doplňuji:
Barnajka: Děkuji za dobrý tip i za přaní.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Jikra, barnajka, briketka10 před 4477 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Už několikrát jsem tu doporočovala Nutridrink – mám s ním vlastní zkušenost, a ta je maximálně pozitivní. Kdyby nebylo Nutridrinku, možná už jsem tu nebyla ani já :)) Když jsem kdysi měla vleklý zdravotní problémy a šla s váhou o 30kg dolů, Nutridrink mě zachránil, protože normální jídlo jsem tehdy do sebe dostat prostě nedovedla.
Nebudu znovu vypisovat všechny plusy a přednosti – mrkni do odkazu, tam najdeš informace naprosto vyčerpávající.
Jediným záporem Nutridrinku je jeho cena, která není zrovna nejnižší: 50–60Kč za lahvičku. Když už ne pravidelně každý den, tak aspoň několikrát do týdne ho nemocnému dopřejte – vážně je to ‚vynález‘ k nezaplacení, který pomáhá.
A kupodivu je i moc dobrý! ;)

Držím palce, ať se podaří potíže brzo překonat – ať už s Nutridrinkem, nebo bez něj ;)
http://www.vy­zivavnemoci.cz/vy­ziva-senioru
Doplňuji:
Není přece za co! :)
Hlavně aby to moje přání mělo nějaký efekt.. :/

Upravil/a: barnajka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Procházka na čerstvém vzduchu?
Jídlo, které chutná?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Starý člověk už toho moc nesní.Polévky jsou důležité a syté.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Musím přitakat barnajce, byť už vše bylo řečeno. I my s Nutridrinkem máme zkušenosti. Můžeš si vybrat mezi několika příchutěmi, popř. jestli osobě více bude vyhovovat hustá, či řidší konzistence. Babička má s přibývajícím věkem čím dále menší chuť k jídlu a poslední dobou je jí záchranou právě toto. A velmi si ho oblíbila a sem tam ho i vyžaduje, jelikož ji zasytí, přestože nemusí nic žvýkat, apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikkol

Také pomáhá jíst B-komlex

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

http://www.sa­moleceni.cz/85903401­03193/nutridrink-balicek-5-1-por.sol.6x200ml

moje maminka taky pila Nutridrink, kupovala jsem ho v lékárně, balík 5+1 vyjde to levněji jedna lahvička asi na 41,–Kč, podle toho v jaké lékárně kupujete..
Doplňuji:
ještě může pomoci silný kuřecí čistý vývar ten mamce chutnal, odšťavněná šťáva z červené řepy jablka a mrkve, bramborová kaše jemně našlehaná, vychlazené dietní kompotované broskve, meruňky, hrušky..
je nutno také myslet na to co může jíst podle příbalových letáků u léků co užívá..
moje teta má též nemocné srdce a nemůže jíst spoustu jídla jako zeleninu, která je zelená apod. má i cukrovku..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lékárna

Pěkný den,našim pacientům doporučujeme použití Nutridrinků od společnosti Nutricia nebo Resource drinků od společnosti Nestlé.

Zdroj: http://www.le­karnavlipkach­.cz/skupina/zdra­va-vyziva-napoje-199

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Nutridrink je super, ale mám i positivní zkušenost s mrkvovou šťávou. Čerstvá by se měla vypít co nejdříve ale funguje i kupovaná.
Nosila jsem ji do nemocnice a dala vypít před jídlem, pak dostanou chuť i na nemocniční jídlo které bez šťávy nejedí. Funguje dobře na zlepšení všech funkcí v těle.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
filka134

Ahojky,
já mám s Nutridrinkem taky dobré zkušenosti, pokud člověk nezvládne přijímat klasickou potravu, nebo prostě nemá čas chystat si vyváženou stravu a potřebuje přibrat, nebo si aspoň váhu uchovat, je to ideální řešení!
Já jsem pak objevila ještě výrobek, který je složením stejný a dodá potřebné živiny, ale je ještě levnější. I když třeba balení 5+1 u Nutridrinku vychází o něco líp.
Objednávám tady:
http://www.gi­galekarna.cz/pro­dukt/nutricomp-drink-plus-cokolada-200ml/
Jsem velice spokojená, tak snad pomůžu radou i Tobě, Dami! 😉

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek