metalavenged

Jak zvířata reagují na stěhování?

Máme psa i kočku. Se psem na pozemek chodíme jednou za týden a při výstavbě tam určitě budeme chodit častěji (i dovnitř), ale spíš si dělám starost o naši kočku. Nebude to třeba pro ni nějaký šok?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Kočky jsou raději na stejném místě. Jsou vázány na místo. Psi spíše na lidi.
Kočky si potřebují zvyknout na nové prostředí postupně. Nejdříve uvnitř a pak venku.
Napíšeš, jestli chodí i do domu, nebo jestli je pouze venkovní.
Dobře to je popsané tady.

http://www.hi­llspet.cz/cs-cz/cat-mature/moving-house-with-your-cat.html

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nech ji po převozu na nové místo, aby vše prošmejdila, očichala, prostě se seznámila s okolím. Pokud bys ji držel zavřenou v jednom místě, nelíbilo by se jí to a chtěla by pryč. Pokud však pozná, že toto je její nový domov, který ji i ty budeš zpříjemňovat, tak bude doma ráda.

Ronnie3697

Kočku určitě v klidu nechat, nemají rády stěhování. Ze začátku se asi bude držet poblíž baráku, ale časem se odváží podívat i za plot :)