vivatisCZ

Jak zviditelnit web?

Mám web o hrách a nemyslím si, že by byl nejhorší, právě že vůbec designově by jsem dal 3–4/5 a obsahově 5/5. Na ten web však chodí jen v průměru 10 lidí za den a mně to přijde málo. Jak ho zviditelnit ZDARMA, aby se z něj stal úspěšný web?

Nejlepší odpověď
A.d.a.m.

Jak už tady někdo psal, pošli odkaz na konkrétní web, abychom jej mohli zhodnotit.

Nejvíc pomůže unikátní a návštěvníky chtěný obsah. Pokud nemáš na webu vyloženě technické chyby, na nějakou SEO alchymii se vykašli.

Další cesty můžou být emailing stávajícím návštěvníkům, nějaký komunitní koncept webu (fórum, poradna) či výměna bannerů a odkazů s podobnými weby. V případě výměny odkazů bych doporučil používat rel=‚nofollow‘ – http://goo.gl/7skOn.

Celková nevýhoda obsahových webů o hrách je fakt, že v tomhle segmentu existuje velká konkurence, takže prosazovat svůj bude těžké.
Doplňuji:
Prosím, hlavně se vyhni nějaké registraci to pochybných katalogů či PR webů a už vůbec nehleď na nějaký PageRank (stejně Bedy myslel GTPR, skutečný PageRank zná jenom Google a nikde ho neprezentuje) nebo S-Rank.

To vše je ukázka nekoncepčního SEO amaterismu, který v posledních měsících Google dokonce trestá.

Doporučuju nastudovat všem, kteří si myslí, že SEO je o výměnných systémech a katalozích:

http://blog.blox­xter.cz/infor­mace-o-aktualizaci-google-penguin-2-0/
http://www.tvo­rimeobsah.cz/go­ogle-panda-vse-co-jste-chteli-vedet
http://www.car­l.cz/z-oboru/marketing-a-komunikace/55-jak-google-panda-ovlivni-vas-web.html

Další odpovědi
Michal Kole

Musíš web technicky optimalizovat pro snažší práci vyhledávačů

Viz nápovědy fultextů na Seznamu a na Google

dále musí být na web odkazy na tematicky podobných serverech s vyšší návštěvností

Funna

hodit link na tyhle stránky? .-)

Bedy

Důležitý je web zaregistrovat do internetových vyhledávačů, zejména na Seznam, pak Google a poslední dobou oblíbenějšího Bingu (Bing.cz).
Dobré je stránky zaregistrovat do všech lepších katalogů – seznam všech katalogů najdete na catrank.cz – vybíral bych ty katalogy, co mají PageRank nebo S-Rank minimálně na hodnotě 2 (resp.20).

Pak by nebylo špatné stránky na internetu nějak prezentovat, například přes placený Seznam S-Klik (klasická reklama na internetu) nebo přes Facebook či vyzkoušet službu Websurf.
Websurf má tu výhodu, že je zdarma (stačí si pustit surofvání, čímž zobrazujete stránky ostatních uživatelů v tomto systému). Vyplatí se používat zejména Bestsurf (tam uživatelé hodnotí stránky jako ve škole) a Manualsurf.
Naopak nedoporučuji Autosurf, ten přinese de facto jen zhlédnutí a to je k ničemu – to znamená, že si žádný člvoěk tu Vaší stránku neprohlédne a Websurf Vám tedy žádného opravdového návštěvníka nepřinese.
Více o Websurfu najdete zde: http://www.web­surf.cz/?ref=627­45

Websurf nabízí možnost i zobrazování reklamních bannerů – stačí si vytvořit banner, dát ho do websurfu a dát tam nějaký ty kredity a Váš banner se zobrazí. Banner se zobrazuje v surfovací liště a nebo na stránkách uživatelů Websurfu, pokud mají na svých stránkách umístěn kód. Já třeba na svých stránkách ho mám.

LuK4S3k CZ

Neposlal bys mě prosím přes správu na tu stránku, docela rád bych se na ni mrkl

Jakub Tlapal

Zdarma není v dnešní době nic. Jestli chceš, aby to k něčemu bylo, tak je dobré si nechat udělat SEO od někoho, kdo tomu fakt rozumí. Můžeš si na web naházet nějaká klíčová slova, tím taky zvýšíš šance, že se bude tvůj web víc zobrazovat, ale ono to není jen o těch klíčových slovech. Jestli něco chceš, musíš, nebo měl bys, investovat peníze. Tak to v dnešní době je se vším.

Marta.Mat

Zaměřila bych se na SEO optimalizaci. Tohle je celkem dobrý článek o základech SEO http://7interac­tive.cz/cz/stran­ka/rady-a-tipy/7-pravidel-seo-optimalizace-webu-kterou-zvladnete-sami.html
Další možností je pak zaplatit PPC kampaň, rozpočet nemusí být velký, aby to bylo efektivní.