ratava

Jak zužitkovat slunečnici?

Co vše (a jak ) se dá v domácích podmínkách zužitkovat ze slunečnice? Pouze nasušit semínka a okvětní lístky, nebo je toho víc..?

Nejlepší odpověď
anonym

Se zbytkem se toho opravdu moc udělat nedá. Když dozrají semínka, tak je stvol většinou už hodně dřevitý a k neužitku je i okvětní „koláč“ z něhož se vyloupou semínka. Pokud není stvol moc suchý, dal se na řezačce rozsekat a přidávat do směsek pro dobytek. Obávám se, že ale to není Váš případ. Vážně mne žádné využití nenapadá.

Další odpovědi
Drap

Na krmení lze využít pouze mladé slunečnice před dozráním. Krmit suché stvoly je nesmysl.Ty jdou pouze kompostovat a nebo spálit v kotli, podle podmínek.

anonym

já ten stvol používám při dekoraci, spolu s dalšími sušenými kytkami
Doplňuji:
a dá se i nabarvit, tak to vypadá hezky