Janurpo

Jak zůstat v práci na dobu určitou?

Zdravím. V práci mi končí smlouva a již ji nelze prodloužit na dobu určitou (2× už se stalo) ale zase tak moc se mi v té práci nelíbí a dobu neurčitou nechci.

Je možné nechat tuto smlouvu vypovědět a pak uzavřít smlouvu novou opět na dobu určitou?

V případě zvýšení třídy (které slibují když podepíši) platila by třeba zkušební doba?

Díky.

Odpovědi
Schluker

Smlouvu na dobu urcitou uz s vami zamestnavatel uzavrit nesmi. Jedine na dobu neurcitou, pripadne zamestnani prostrednictvim agentury.

Zkusebni doba muze byt a nemusi. Pokud neni ve smlouve vyloucena, plati standardni 3 mesice (6 mesicu pro vedouci pozice).

Smlouva na dobu neurcitou ma z pohledu zamestnance jenom vyhody. Lze ji vypovedet kdykoliv s dvoumesicni vypovedni lhutou, pripadne lze uzavrit dohodu o skonceni pracovniho pomeru (vypovedni lhuta nemusi byt).

ivzez

Zaměstnavatel s Vámi bude moci další smlouvu na dobu neurčitou
uzavřít až po uplynutí tří let od posledního prodloužení. Preferujete-li
pracovní smlouvu na dobu určitou, pak u jiného zaměstnavatele.

Smlouva na dobu určitou skončí uplynutím sjednané doby → výpověď se nedává.

Zkušební doba musí výslovně sjednána v pracovní smlouvě,
jinak platí, že sjednána nebyla. (Schluker se v tomto mýlí.)

elkon

Když se ti ta práce nelíbí, tak není co řešit. Po skončení lhůty odejdeš a je vystaráno.