barusee

Jak zrychlit počítač?

Mám menší notebook a docela mi vadí, že když si zapnu třeba nějaké video online, strašně se mi to seká a je to dost naprd (a neni to tim, že by se to načítalo). Když zavřu ve správci úloh nějaké procesy moc to nepomůže a nechci zavřít něco důležitýho jako se mi jednou povedlo zrušit si lištu :D
Děkuji za rady:)

Nejlepší odpověď
Rohlik

Pokud se jedna o netbook, tak ten ma mnohem slabsi vykon, oproti plnohodnotnym notebookum, takze nezvlada narocne nebo nekolik mene narocnych aplikaci. (zalezi na konfiguraci) Pokud se jedna o video ve vyssim rozliseni, tak si nijak nepomuzete.
Kazdopadne doporucuji sem tam provest reinstalaci operacniho systemu a mit spusteno co nejmin programku na pozadi (Skype, ICQ, přehrávač MP3 souboru, atd..)

Další odpovědi
mosoj

Nevěřím, že o je notebookem! Jsem přesvědčen že máte pomalé připojení inetu.
Těžko se ale odpovídá, když ani neuvedete konfiguraci notebooku.To že je malý je informace k ničemu !

fortin

Oddělal bych nepotřebné součásti systému. Všechno co nepotřebuji tak hodit pryč. Zrušit indexování. http://slowcpu­.txt.cz/clanky/12557/na­vod-jak-zrychlit-pc-jenoduse-ve-windows

Když se seká video a neni to tim, že by se to načítalo, tak ani všechny rady nepomůžou. Jedině zvážit vylepšení počítače.

Skalda

Vzhledem k tomu ze tu neuvadis konfiguraci netbooku, rychlost pripojeni na internet tak je tezke neco posuzovat. ¨V pripade pomaleho internetu by melo postacit video zapausovat a pockat az se nacte do vyrovnavaci pameti (cervena lista). Pokud jste s netbookem nic od koupi nedelala doporucuji odstarnit veskere nepotrebne veci, ktere vyrobce nesmyslne(!!!) davaji do instalacniho reseni. Pote bych zakazal aplikacim ktere teda chces aby se nespoussteli samy ICQ, SKYPE – to jsou nejvetsi brzdy a dvojnasob to plati na netboocich kjde jsou dosti malo vykone procesory. Mrknete tady a alepson zakazte nejake sluzby kterzch bude asi pozehnane. http://skalda­bloguje.webno­de.cz/news/za­kazani-sluzeb-s-vyjimkou-sluzeb-microsoft/ Ještě doporučuji pročistit a trocha pooptimalizovat systém programy CCLEANER, TUNEUP UTILITIES. Kdyžtak napiš pro vic informaci.

Zdroj: http://skalda­bloguje.webno­de.cz/news/za­kazani-sluzeb-s-vyjimkou-sluzeb-microsoft/

jennysh

Doporučuji Linux Pro Netbooky ve vašem případě to by bylo nejlepší řešení,ale taky problém si zvyknout. Ubuntu to je systém který je poskytován zdarma v mnoha distribucích.

sad20

pokud se jedná o prohlížení videí na youtube, stream apod., tak tam se dá zvolit velikost rozlišení videa. čím menší rozlišení, tím menší nároky…