Jak zrychlit počítač?

V poslední době je práce s počítačem čím dál problematičtější, je dost líný a všechno mu trvá. Jak ho zrychlit?

Odpovědi
taku1

Jestli začal být pomalý v nedávné době, odinstalujte poslední přidané programy, třeba to dělá některý z nich. Zpomalení může být taky způsobeno infekcí systému, zkontrolujte disky antivirem a antispywarem. Nebo možná nějaký proces žere hodně výkonu procesoru, zmáčkněte CTRL+ALT+DEL a podívejte se na využití CPU (seřaďte procesy podle využití procesoru). Takový proces „zabít“. A určitě byste neměl zapomínat na defragmentaci disku.
Obecně jsou dneska starší počítače línější, protože nové programy bývají náročnější na operační paměť (RAM). Přidání nebo výměna RAM vyřeší hodně (otázka pár set korun i u pamětí s kapacitou 2 GB). Ladění počítače pomocí různých programů bych se dneska vyhnul, ta přídavná RAM je přece jen jistější.

Jivinho

Skuste defragmentaci.