Avatar uživatele
petr77

Jak zrušit bezchybně smlouvu u dodavatele energie XEnergie

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10 před 4026 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Neznám XEnergie, ale na každé smlouvě by mělo být uvedeno, jakým způsobem jde zrušit. Přečíst smlouvu a řídit se podle ní.Eventuélně se přeptat přímo u konkrétního dodavatele

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Mimo obchodní podmínky zde nalezneta také vzor žádosti o zrušení slouvy

http://www.xe­nergie.cz/plyn-obchodni-podminky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ahold

Úplně bez problémů to je v případě, když ti dodavatel zvýší cenu za energii oproti původní smlouvě. Písemně odstup od smlouvy, protože nesouhlasíš s novými podmínkami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Pokud není XEnergie nějaká vyjímka, tak když přejdeš k jinému dodavateli, převod vyřidí on.Ty podepíšeš novou smouvu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
obusek22

Smlouvu u XE už jsem jednou rušil a vlezl jsem se do termínu od podepsání u podomního prodejce, tak mi to firma bez problémů uznala. Stačilo to všechno poslat doporučeně na adresu co je uvedená na té podepsané smlouvě. Formulář jsem si stáhl z jejich stránek co tam mají předpřipravený. Takže jsem vytiskl a vyplnil.

před 2439 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Markuss

Už to tu možná padlo, ale je to opravdu nejlepší způsob, zkontaktovat nadcházejícího dodavatele a ten už si vše s Xenergií vyřeší sám, vy budete muset podepsat jen několik lejster. Nám se to takto podařilo vyřešit a Xenergie nás bez problému uvolnila a smlouvu rozvázala.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Imotep

Za mě xenergie převod zařizovali, takže i rušení původní smlouvy. Ale mělo by se před ukončením smlouvy zaslat písemná výpověď nebo když budou dražší než dominantní dodavatel, ale to si hlídají a jsou stále levnější.

před 3081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
George5

Smlouvu jsem u X energie vypověděl písemně při přechodu k novému dodavateli, ale to se mi nevyplatilo jak jsem posléze zjistil, tak jsem u nich zase zpátky.

před 3144 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Henda

Bodejť, je to nesmysl to u nich rušit, my už je máme asi čtvrtým rokem a ceny máme stále ceníkově níže než u původního tradičního dodavatele. A ještě k tomu se jejich služby stále rozšiřují, takže já ten důvod něco měnit fakt nemám. Myslím si, že maximální polepšení by mi šlo max do sta korun.

před 2737 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek