petr77

Jak zrušit bezchybně smlouvu u dodavatele energie XEnergie

Nejlepší odpověď
Drap

Neznám XEnergie, ale na každé smlouvě by mělo být uvedeno, jakým způsobem jde zrušit. Přečíst smlouvu a řídit se podle ní.Eventuélně se přeptat přímo u konkrétního dodavatele

Další odpovědi
johana 56

Mimo obchodní podmínky zde nalezneta také vzor žádosti o zrušení slouvy

http://www.xe­nergie.cz/plyn-obchodni-podminky

ahold

Úplně bez problémů to je v případě, když ti dodavatel zvýší cenu za energii oproti původní smlouvě. Písemně odstup od smlouvy, protože nesouhlasíš s novými podmínkami.

terry

Pokud není XEnergie nějaká vyjímka, tak když přejdeš k jinému dodavateli, převod vyřidí on.Ty podepíšeš novou smouvu.

obusek22

Smlouvu u XE už jsem jednou rušil a vlezl jsem se do termínu od podepsání u podomního prodejce, tak mi to firma bez problémů uznala. Stačilo to všechno poslat doporučeně na adresu co je uvedená na té podepsané smlouvě. Formulář jsem si stáhl z jejich stránek co tam mají předpřipravený. Takže jsem vytiskl a vyplnil.

Markuss

Už to tu možná padlo, ale je to opravdu nejlepší způsob, zkontaktovat nadcházejícího dodavatele a ten už si vše s Xenergií vyřeší sám, vy budete muset podepsat jen několik lejster. Nám se to takto podařilo vyřešit a Xenergie nás bez problému uvolnila a smlouvu rozvázala.

Imotep

Za mě xenergie převod zařizovali, takže i rušení původní smlouvy. Ale mělo by se před ukončením smlouvy zaslat písemná výpověď nebo když budou dražší než dominantní dodavatel, ale to si hlídají a jsou stále levnější.

George5

Smlouvu jsem u X energie vypověděl písemně při přechodu k novému dodavateli, ale to se mi nevyplatilo jak jsem posléze zjistil, tak jsem u nich zase zpátky.

Henda

Bodejť, je to nesmysl to u nich rušit, my už je máme asi čtvrtým rokem a ceny máme stále ceníkově níže než u původního tradičního dodavatele. A ještě k tomu se jejich služby stále rozšiřují, takže já ten důvod něco měnit fakt nemám. Myslím si, že maximální polepšení by mi šlo max do sta korun.