wences

jak zrušit advokáta, který je trestně stíhaný za podvody,

popis otázky je že jsem si zjistil, advokát co zastupuje jednu společnost byl a je i tresně stíhán za podvody a že i chtěl zdrhat za hranice do spojených států.

Nejlepší odpověď
tekumseh

V naší zemi platí presumpce neviny, trestně stíhaný může být kdokoliv za cokoliv a dokud není pravomocně odsouzen, musí být na něho pohlíženo jako na nevinného. Obávám se, že ve fázi trestného stíhání, které může být třeba i ze smyšleného důvodu, není žádná reálná možnost, jak proti advokátovi zakročit. Maximálně můžete podat stížnost na advokáta k Advokátní komoře.

Další odpovědi
Drap

Nechápu dost dobře o co v otázce jde ? Je trestně stíhaný, tak ho buď odsoudí nebo neodsoudí. Jinak netuším co s ním je

Fidel

Jednoduše: odvoláte plnou moc a vypovíte mandátní smlouvu. A najdete si nového advokáta, který vám bude vyhovovat. Stačí?

wences

tento advokát mě nezastupuje zastupuje protější, stranu. já jsem si oněm zjistil jaký je ařeší tu podvo který tu byl zdruhé strany podaný.