Emii

Jak zrušit, aby se ukládali výrazy, které zadám do vyhledávacích okének nebo okének k přihlášení na různých stránkách?

Mám Google Chrome. Zajdu na nějakou stránku (třeba http://www.fil­mus.cz ) a zadám do vyhledávače např. „Sucker Punch“. Vyhledám výraz a tak dále. Jdu na stránku třeba příští den a chci zadat „Stoker“ a vyjede mi „Sucker Punch“. Jde nějak zrušit, aby se výrazy co vyhledám neukládali a nezobrazovali se při příštím vyhledávání?

Odpovědi
Bedy

Řešení je asi jediné – nepoužívat Google Chrome – Google Chrome sleduje aktivitu svých uživatelů.

Použiju jednu ze svých odpovědí – každá instalace má své klientské číslo a tak teoreticky můžete být dohledatelní, co kdy kde a jak často navštěvujete, apod.

Když zadáváte něco do adresního řádku – když třeba píšete www.odpovedi.cz tak je tam zapnutý našeptávač toto našeptávání je totiž realizováno dotazem na Google (vlastně tak jsou odesílány informace co a jak navštěvujete)

Google Chrome při nějaké chybě odesílá hlášení firmě Google – a v tom hlášení je docela dost i citlivých informací, jako Vaše IP adresa, apod. A Google Chrome taky informuje, kde a kdy bylo staženo apod.

Další, co je docela sporné, je aplikace Google Updater – je to nutná součást všech programů od Google – a zase – při aktualizacích se Google dozví řadu údajů o Vašem počítači.

Google Chrome spouští 5 sekund po spuštění na pozadí domovskou stránku Google – to může vyvolávat pochyby o návštěvnosti stránek. proto bych doporučoval přejít na jiný prohlížeč, například na Internet Explorer nebo Operu.

Zdroj: http://www.zdar­ma.org/1018-srware-iron-prohlizec-jako-google-chrome/

Mc Merkurion

v rozšířeném nastavení zrušit „Používat službu předpovídání, která pomáhá dokončovat vyhledávací dotazy a adresy URL zadávané do adresního řádku“ a nemusíš ho vůbec rušit,mimocho­dem,dneska tě na internetu sledují všichni,a kdo tvrdí že ne,tak dvakrát…