Radim Rychlý

Jak zrenovovat pískovcový sokl na RD?

Jakým způsobem zrenovovat pískovcový sokl u RD, čím vyspárovat (na diskuzích jsou velmi odlišné názory), čím pískovec v domácích podmínkách očistit? (vapka skutečně nefunguje, pouze očistí hrubé nečistoty a prach)
Popř. v jakých částkách se pohybuje renovace takto starých soklů? Plocha cca 25m2. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
aliendrone

Když máš vapku, pořiď si i pískovací nástavec a vem to tím (pozor, písek nemusíš kupovat k tomu (je dost DRAHÝ), stačí ti obyčejný, ale MUSÍ být HODNĚ na jemno prositý – bez kamínků, bordelu atd. a perfektně SUCHÝ (jinak to pískování nebude fungovat!!) Něco takového mám na mysli>>>
http://www.technika-vm.cz/karcher-sada-pro-mokre-otryskavani-piskovani/

To stáhne barvu i rez z karosérie až na čistý kov- prostě užitečná věcička, doma se vždycky hodí. S pískovcem (čištění) si samozřejmě 100% poradí. A bez prachu (zato máš blátíčko, což je ale podle mne mnohem přijatelnější)

Těžko říci co na opravu, lidé používají epoxid, kyanoakryláty, jiní se spokojí se stavebním lepidlem – záleží na ochotě investovat a a estetických kritériích.

cochee

Setkal jsem se s demonstrací otryskávání různých materiálů za použití peletek z tuhého CO₂, tedy vlastně suchého ledu, jakožto obdobou tryskání pískem. Na rozdíl od písku z toho nebylo tolik bordelu, vlastně jen ta otryskaná špína – kysličník samotný nedlouho po použití sublimoval. Bohužel nemohu navést na kontakt nebo nějaký odkaz, je to již dávno.