gitus

Jak zprůhlednit obrázek ve Wordu?

Vytvořila jsem ve Wordu plakát, kde je na pozadí obrázek a před ním písmo. Nemohu přijít na to, jak obrázek zprůhlednit nebo nějak „ztlumit“, aby více vynikl text. Jde to přímo ve Wordu nebo se obrázek musí upravit předem v nějakém programu? Děkuji za radu 🙂

Nejlepší odpověď
led

Kliknite na obrázok,
objavia sa ponuky format obrázku
tam si nájdite zosvetlenie, vodoznak, priehľadnosť a podobne.
V novších Wordoch je aj možnosť obrázok orezať.

Další odpovědi
anonym

Ve Wordu nepracuji,ale zkus třeba Gimp nebo photoschop.
Tady je video,kde pracuje ve Wordu,snad bude užitěčné.
Je to to druhé video,pak jsou odkazy na jiné úpravy v jiných editorech.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=jak+zpr%C5%AF­hlednit+obr%C3%A1zek+­ve+wordu&tbm=vid

gitus

Led: Děkuji za odpověď, ale to mi právě nejde. Mám „formát obrázku“, zatrženo „Obrázková a texturová výplň“ a když hýbu s průhledností, tak to nic nedělá. Zesvětlení není ono, to jen nepřirozeně změní barvy. Pro úpravy obrázků používám PhotoScape, který je jinak naprosto dostačující a srozumitelný, ale průhlednost tam také není ☹

led

Skúste IrfanView http://www.ir­fanview.cz/

anonym

Jugare, ten nabízený photoschop mi google nenašel. V čem jsem udělal chybu?