tony2412

Jak zprovoznit přídavný SSD disk na notebooku s W10?

Nainstaloval (zasunul do slotu)jsem ho do notebooku a nikde není vidět jde notebook UMAX VISIONBOOK 13WA PRO a ssd disk WD GREEN 120 GB Poradíte mi někdo, nevyznám se v tom moc, pokud možno polopaticky…// Blbě jsem ho do toho slotu zasunul, teď je ve správě disků vidět, tak jsem tam kliknul na ok, píše to že oba disky jsou online a u toho novýho Disk 0 je kapacita 111,67 GB a je tam v dalším okně napsáno nepřiřazeno, v Tento počítač ale vidět není. Druhý disk Disk 1 v pohodě. Jsem z toho jelen, když je online, tak by to mělo bejt ok, i mi to po kliknutí na něj vlstnsti, napsalo toto zařízení pracuje správně, ale nahoře jsou tři řádky a tam je psáno jen o disku 1. Kam bych ten novej disk měl přiřadit? Jsem z toho jelen.....

Odpovědi
Arne1

Slot pro přídavný disk u notebooku ? Neznám.
Trochu více podrobností co a kam jsi strkal.

edit: Aha, ono to má systém na kartě a diskový slot jako přídavný. Takže bych se podíval do nastavení BIOSu, asi je tam ten slot zablokovaný.

dr.luha

Disku se musí přiřadit písmeno, jak píše kolega.
Najdi si v PC soubor diskmgmt.msc (=správa disků), tam bude vidět a je možnost ho pojmenovat. Zkopíruj si ten soubor třeba do složky v Dokumenty a budeš ho mít vždy po ruce, nebo stačí vytvořit jen zástupce.

Roman71

Dodatečně bych se zkusil podívat do správy disků, zda má ten nově přidaný disk přidělené písmeno. 🙂

Arne1

dr.luha
Proboha proč radíš takové složitosti ?
Přece pravým myšítkem na Tento počítač, vybrat Spravovat, tam už je Správa disků