frkotou

Jak zprovoznit online přenos ip kamery?

Dobrý den, mám ip kameru d-link 932l a mám to udělané tak, že na svých stránkách se po 5 sek. obnoví obrázek z kamery. Chtěl bych ale, aby to mohli lidi vidět plynule. Na stránce mydlink.com se můžu přihlásit a můžu vidět a nastavit kameru. Já chci ale, aby každý mohl vidět živý přenos, ale aby ji neměl možnost nastavovat. Nevíte, jak na to? Myslím, že se to nastaví nějak v ddns. Prostě chci udělat to, aby se lidi dostali do systému kamery (samozřejmě pod heslem) a mohli sledovat live video.

Odpovědi
Tazman

No to je trochu komplikovanější.

Potřebujete program, který … například něco podobného:
http://www.yaw­cam.com/

Jenže tím to nekončí. Pak musíte na svém routeru povolit příchozí požadavky (povolit port) a nastavit mu IP počítače, na kterém takovýto program poběží.

Doporučuji na tomto PC nastavit IP statickou – pevně určenou a nikoli DHCP.

Pak by to mělo (teoreticky) fungovat.

Mimochodem: Pokud máte pomalý upload na svém internetovém připojení, stejně to budou jen fotky. 🙂 A nebo musíte hodně snížit kvalitu/velikost obrazu.

Hodně zdaru a příjemný den.

frkotou

Děkuji, právě ten yawcam jsem používal na klasickou usb webkameru a tu d-link jsem si pořídil kvůli tomu, aby nemusel být zaplý pc. Už jsem to zprovoznil, klidně to můžete zkusit http://88.100­.126.220:81 jméno i heslo je host.