ƊƖȤȤƳ ƳƬ

Jak zprovoznit aku plotostřih napojením přímo na trafo.

Mám aku plotostřih, jelikož mám slabou baterii chtěl bych proto plotostřih napojit přímo na trafo. Zkusil jsem to ale plotostřih se nerozjel, v čem je problém ? Údaje o baterii: 18V 1,5Ah 27W/h. Když jsme to trafo napojili ozvalo se pouze slabé cvakání v motoru.

Nejlepší odpověď
Dochy

Napiš minimálně údaje z toho tvého „trafa“. Pokud je to jen trafo, motor pravděpodobně nemůže fungovat, protože je pro stejnosměrné napájeníé. Pokud je to stejnosměrný zdroj (obvykle se spínaným měničem uvnitř) jsou důležité jeho parametry (napětí, max. proud, výkon) a parametry pohonu stroje. Bacha: Akumulátor je zpravidla hodně tvrdý zdroj napětí, zvládne i zvýšený odběr přo rozběhu stroje. Tomu zdroj tvořený měničem nemusí být schopen konkurovat i když podle základních parametrů by mohl být odpovídající.

Po doplnění:
Pokud ta v diskusi uvedená nabíječka je to „trafo“ kterým ses snažil napájet motor toho zařízení, tak je to jasné. 7W výkonu nemůže stačit na utáhnutí poměrně silného motoru. Buď nabíjíš, nebo pracuješ. Pokud bys chtěl zařízení napájet přímo, musíš mu dát dostatetečně výkonný zdroj – ale bacha, buď rozumný nebo musí být baterka odpojená (abys ji neodpálil). Pokud se Ti nelíbí že nabíjíš a nemůžeš pracovat, tak to se pak často řeší výměnnými akumulátory – s jedním pracuješ, druhý nabíjíš. Pokud je ta Tvá nabíječka „inteligentní“ také klidně může vyhodnotit že je akumulátor v háji a dál nepracovat aby náhodou ještě někde něco nebouchlo.

Další odpovědi
aliendrone

No, hned z první mě napadá – z trafa vychází STŘÍDAVÉ napětí, máš vložen mězi to usměrňovač? Druhá možnost – má trafo na výstupu dostatečný výkon? ;) :D :D

ƊƖȤȤƳ ƳƬ

Nabíječka
vstup 100–240V, AC50–60Hz,12W
výstup 21V 350mA
Baterie
18V, 1,5Ah, 27W/h
Motor
18V

ƊƖȤȤƳ ƳƬ

Jde vlastně o to, baterie se nabíjí opravdu pomalu, cca 3–4 hodiny. Takže potřebuji vlastně vyřešit tento problém. Buď další silnější baterii, nebo výkonnější nabíječku, nebo přidat usměrňovač. Které řešení bude nejekonomičtější?