Vandal

Jak zprovozním USB modem?

Vadí když mám usb modem na simkartu od Vodafone a sim s internetem od O2? Zkoušela jsem to připojit, ale nejde to, žádná chyba nevyskakuje jen tlačítko ‚připojit‘ nereaguje. Může to být tím že mám modem Vodafone? Pokud ano jde to nějak přenastavit/od­blokovat? Děku­ji

Odpovědi
cochee

Ano, tím to být může. Odblokuje nejspíš Vodafone, možná. Protože to ani nemusí jít odblokovat.

McArthur

Nebudu říkat, že to nejde, protože to jde, ale běžný uživatel si modem nepřenastaví. Údaje o nastavení mobilní sítě jsou ve firmware modemu a jak se dostat do firmwaru je už jiná otázka…

ivzez

K internetu od O2 bude pravděpodobně
potřebný i modem od O2.

Já mám modem do USB od T-mobile.
Modem obsahuje ovladače (ty budou sloužit i v případě,
že budete mít internet od jiného poskytovatele připojení)
a software (program) k vytvoření připojení k internetu.

Program od Vodafone podle mne bude
fungovat jenom se SIMkou od Vodafone.