kujikul

Jak zpříjemnit den důchodcům v domově pro seniory?

Dobrý den, napadá Vás nějaký nápad jak může skupinka dobrovolníků zpříjemnit den důchodcům v domově pro seniory? Třeba nějakou akcí?

Nejlepší odpověď
Drap

Četbou, divadelním představením, společnou výrobou něčeho, hrami, soutěžemi vízy, pozváním někoho zajímavého na besedu, společným vařením. Možností je mnoho. Je třeba také volit podle zdravotního stavu a pohyblivosti seniorů.

Další odpovědi
anonym

Prostitutky…

Jan Kunčar

Když jsem ještě působil ve škole, tak jsme pravidelně dvakrát ročně (po domluvě) přijeli se třídou do Domova pro seniory, tam něco zazpívali a zahráli pohádku, jak jsme ji nacvičili. Bohužel jsme s tím museli přestat, protože rodiče žáků si opakovaně stěžovali u zřizovatele, že se neučíme. Dokonce se objevily názory, že to dělám proto, abych v budoucnosti v tomto zařízení mohl trvale bydlet. (Nestalo se, i v důchodu bydlím doma).
Jinak by asi pro seniory byla lepší nějaká činnost, rozhodně lepší než pasívní sledování čehokoliv.

yuko

Zahrat a zazpivat k poslechu i k tanci. Pokud by byla moznost – mate-li zahradu, ohniste – takovy taborak s kytarou…A jak pise Drap – zapojit vsechny do nejake cinnosti. U toho vareni – at kazdy uvari nebo upece to, co mu jde nejlip a pak si na vsem spolecne pochutnat. Vylet do prirody…Chce to opravdu napad, aby i ten, kdo je apaticky si rekl, no to se musim prijit podivat…

Malina55

Zazpívat, zahrát divadlo, přednášky četba… Ty lidi hlavně budou šťastní, že se za nimi přijde někdo podívat. Můžou si taky povídat. Starší lidi rádi vypráví své zážitky ze života.

Pixma

Jak zpříjemnit den? Stačilo by, aby děti, vnuci… přišli na návštěvu v jiný den než se pobírá důchod!

zjentek

Napadá mě takový divadýlko s maňáskama na rukou.

dubraro

Sex!!
Může se to zdát neobvyklé, ale i starší lidé to potřebují.