Questman

Jak zpřetrhat pouta se společností a stát se soběstačným, na nikom nezávislým jedincem?

Jedincem, který bez přátel, rodiny či jiných sociálních vazeb dokáže být funkčním článkem společnosti a žít plnohodnotný život bez tužeb po změnách či mezilidských vztazích jakéhokoli druhu.

Doplním, že mám na mysli člověka, který normálně chodí do práce, žije ve městě, nakupuje atd. jako všichni ostatní, jen nemá potřebu ani touhu s nikým mluvit, s nikým se seznamovat nad rámec nutnosti (potřebuji si kvůli svému pohodlí koupit auto – musím mluvit/seznámit se s prodavačem apod.). Tedy funkční (produktivní) článek společnosti, který ale zároveň není na společnosti ostatních a sociálních stycích nijak závislý, vystačí si sám a je sám se sebou šťastný, žije si svůj život a nevyhledává ani nemá potřebu vyhledávat lásku nebo přátelství, zároveň však není misantrop ani mrzout -) neopovrhuje společností ani ji nenávidí, prostě nemá potřebu a touhu se do ní začleňovat, ostatním, když potřebují, pomáhá, bezpráví apod. nepřehlíží atd.

Nejlepší odpověď
mokrygorky

Tohle ale nedává vůbec smysl:
,,být funkčním článkem společnosti a žít plnohodnotný život bez tužeb po změnách či mezilidských vztazích jakéhokoli druhu.„
Společnost = více lidí. Ty a tvůj "Jarda“ to asi nebudete.

Ale chápu, co tím myslíš.
No.. tak asi koupit hodně zvířat, velkej pozemek, hodně semínek, nástrojů atd. A mít hodně dřeva. Třeba někde na Sibiři nebo ve Finsku, Norsku to zkus.
V ČR to asi nepůjde hele.

Další odpovědi
marci1

Napadá mě jen Robinson Crusoe a život na opuštěném ostrově. Možná po tom toužíme na chvíli všichni, ale po nějaké době by nám jistě alespoň jeden člověk scházel. Zřejmě nejsme uzpůsobeni žít sami. 🙂

setapouch

Stačí být miliardář a nechat se vykastrovat.

xxx3

kdyby měl být člověk v tomhle důsledný, pak by asi musel mít svůj vlastní ostrov, armádu – v podstatě království – absolutistické.

anonym

Tak začni vážně uvažovat nad tím, jak vydělávat hodně, hodně peněz, bez nich těžko něco zmůžeš.

klumprt

Zpřetrhat pouta se společností a přitom se stát funkčním článkem společnosti? Otázka nedává smysl. Spekulovat, na co ses vlastně chtěl ptát, nebudu.

anonym

Vem si lopatu, krumpáč a příručku jak prožít a přežít sám na pustém ostrově.

zjentek

zkus se cvičně, tak na rok, na všechno a všechny vyprdnout, jetsli chceš bejt takovej.

,,no tak to jsi popsal mě, udíž by ses měl chovat jako já, ale neporadím jak na to, protože kvůli tebou zmińovanejm rysům nic nevyučuju, nepředávám, ani nevychovávám, takže hodně štětsí v realizacích.

led

Ziť v snách, nesplniteľných snách, byť sám v dave podobných,
jak zver k napájadlu chodiť, báť sa strachu okolo, loviť pre život,
prebývať v stonke kvetu, nemyslieť a vegetiť,
len tak môže byť človek sám medzi ľuďmi
Jestvuje na to lekársky názov…
Doplnenie:
vaše doplnenie výrazne zmenilo charakter mnohých odpovedí

lexx

nejde to. když vlka vyženou ze smečky pravděpodobně dlouho nepřežije, smečka ano

Šidlo

premeňte sa na tigra

človek je primát (alebo tvor podobný primátovi na 99%… pre ťažko veriacich) a je vyrobený pre život v tlupe (alebo aspoň v rodine)

každý trochu duševne zdravý človek potrebuje iných......potreba byť s inými ľudmi je druhá najdôležitejšia po fyzických potrebách a nedá sa nahradiť zvieratami, prácou ani chľastom

takže vy si protirečíte..­...trochu normálny človek bez spoločnosti nevydrží a scvokne.....dokonca vraj osamelí ľudia skôr dostanú rakovinu…takže samota je takmer naisto karcinogénna

Agneta

Ty už jsi jako Matesax, podejte si ruce:DDD
Jsi ještě stále tak ošklivý?

led

marci1
v otázke:„život bez tužeb po změnách“
Robinson celú dobu počas pobytu na ostrove túžil po návrate a hľadal spoločnosť, veď preto aj „ulovil“ Piatka :)

zjentek

jakého piatka? Snad Fridajse, né?