Jantar2

Jak zpomalit tempo řeči?

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda a jak lze zpomalit tempo řeči… Tímto problémem již trpím dlouhodobě a dospěl do stádia že už nevadí jen mému okolí ale i mě. :(
Proto Vás prosím o radu…

Nejlepší odpověď
Drap

Myslet stále na to a cvičit pomalé tempo. Další možností je navštívit logopeda.

Další odpovědi
gecco

Může jít o problém, kdy výrazně rychleji přemýšlíš, než jsi schopen srozumitelně mluvit…
😉
Zkus:

  1. u řeči ´částečně´ přemýšlet nad něčím jiným
  2. úmyslně brzdit řeč, ´ideální´ je koktat – to tě vždy ´nakopne´ zpět a zpomalíš

___
Vyznívá to, že si z tebe dělám legraci – ale není tomu tak…
😉
Případně navštiv psychologa (logoped ti s tímto nepomůže) – jde o nedostatečnou synchronizaci mluvení a myšlení.
😉

anonym

Buď k logopedovi,nebo se sám při řeči kontrolovat a usměrňovat sám sebe.
Když se přistihneš jak mluvíš rychle,zkust u toho dlouze mrkat.

marci1

Tímto „problémem“ trpí dnes mnoho lidí. Doporučovala bych Ti číst si nahlas. Otevírej dostatečně ústa. Zapoj při mluvení celý obličej. Zkusi svou řeč nahrát a při poslechu zjistíš, jak řeč zpomalit. Kdysi jsem dělala průvodcovskou brigádu na zámku a byla to výborná zkušenost. Všichni mi museli rozumět a musí se mluvit opravdu pomalu a zřetelně. Večer před spaním zkus někomu z rodiny předčítat. Je to výborná věc. 🙂