Avatar uživatele
iceT

Jak zodpovíte kontrolní otázku?

Pořídila jsem si v pátek externí pamět k ntb,mám ji normálně připojenou zařízení a ukládám si tam filmy,abych neměla zasekaný počítač.No dnes ráno se mi stalo,že jsem nemohla nahodit počítač,dlouho se cosi načítalo a pak skočila černá obrazovka s textem
BOOSTMGR CHYBÍ
restartujte ctrl+alt+del
po tomto úkonu se nic nedělo a když jsem pc vypnula a zapnula po nějaké době,nahodil se normálně.Nepamatuju si ale,jestli jsem vyndala i externí pamět z usb.Večer jsem odinstalovala nějaké programy,z nichž jeden vyžadoval restart pc a opět to nešlo nahodit.Tentokrát jsem ex.pamět vyndala a pc šlo spustit normálně.Ptám se jen pro kontrolu,jestli to spolu může nějak souviset a že bych raději ex.pamět měla vytahovat pořád a používat jen,když ji budu potřebovat.Jinak v pc mám místa dost.Díky za odpovědi.
Doplňuji:
Díky za vyčerpávající odpovědi.
Možná jsem se nesprávně zeptala,kontrolní otázkou je vlastně to,jestli jsem si to myslela správně,že externí pamět mám vytahovat,protože večer jsem disk vyndala a ted se počítač nahodil fofrem.Takže problém byl v hen tym oným a ne v pc,což mě těší,stejně jako to,že jste mi potvrdili mou domněnku.Takže letím za sousedem,on si s tím pohraje.Hezký den všem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: iceT

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, suaeda, gagaga, anonym, gecco před 3692 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Koukni do BIOSu, jak máš nastavené pořadí jednotek v BootMenu…
😉
Pokud máš USB před HDD, počítač se při startu pokouší nabootovat z té „externí paměti“ – a protože tam, pravděpodobně, žádný systém nainstalován nemáš, pokouší se neuspěšně.
Je-li tomu tak, stačí v BIOSu pořadí změnit (na první místo dej HDD) a propříště bude boot rovnou probíhat z disku – bez ohledu na (ne)vytažení flashky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Ano, zřejmě máš ntb nastaven tak, že má přednostně nastartovat z externího USB disku nebo klíčenky, no a protože z něj startovat nejde (nemáš jej na to nakonfigutovaný), tak se to zasekne. Takže ano, exterák dávat pryč, ostatně disk stejně i když ho nepoužíváš, zbytečně žere energii. Nezapomeň jej odepínat korektně, přes ikonu v systémové liště „Bezpečně odebrat hardware a vysunout médium.“
Doplňuji:
A jakáže je ta kontrolní otázka?

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Je možné, že to nebude fungovat ani po správném nastavení pořadí bootování. Zrovna na tomto počítači mám takový MB s BIOSem, který z HDD nenabootuje, když je připojený externí disk a ani nic nenapíše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atoris

Ja používam externý hard disk, 500 GB, zapojený cez USB. A môžem ho odpojiť a zapojiť bez ohľadu na to, či som ho odpojil po vypmnití PC, alebo ho môžem pripojiť aj po zapnutí . Často ho nechaám pripojený a PC naštartuje bez problémov aj s pripojeným exter. hdd. Myslím, že problém bude v konfigurácii pc a biosu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Je zbytečný kupovat si na filmy nějakou zvláštní jednotku, pokud máš na disku místa dost (jak píšeš). Filmy jsou možná obrovský soubory, ale počítač ti nijak „nezasekají“, protože ten s nima vůbec nepracuje, dokud nějaký z nich neotevřeš. To spíš to že je spouštíš z paměti může dělat neplechu, úesbéčka na tohle nejsou dělaný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Měla jsem naprosto stejný problém, kamarád mi to přenastavil v biosu a je klid. Teď mám nový PC s větší kapacitou HDD, tak externí disk mám většinou nepřipojený. 🙂

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek