iceT

Jak zodpovíte kontrolní otázku?

Pořídila jsem si v pátek externí pamět k ntb,mám ji normálně připojenou zařízení a ukládám si tam filmy,abych neměla zasekaný počítač.No dnes ráno se mi stalo,že jsem nemohla nahodit počítač,dlouho se cosi načítalo a pak skočila černá obrazovka s textem
BOOSTMGR CHYBÍ
restartujte ctrl+alt+del
po tomto úkonu se nic nedělo a když jsem pc vypnula a zapnula po nějaké době,nahodil se normálně.Nepamatuju si ale,jestli jsem vyndala i externí pamět z usb.Večer jsem odinstalovala nějaké programy,z nichž jeden vyžadoval restart pc a opět to nešlo nahodit.Tentokrát jsem ex.pamět vyndala a pc šlo spustit normálně.Ptám se jen pro kontrolu,jestli to spolu může nějak souviset a že bych raději ex.pamět měla vytahovat pořád a používat jen,když ji budu potřebovat.Jinak v pc mám místa dost.Díky za odpovědi.
Doplňuji:
Díky za vyčerpávající odpovědi.
Možná jsem se nesprávně zeptala,kontrolní otázkou je vlastně to,jestli jsem si to myslela správně,že externí pamět mám vytahovat,protože večer jsem disk vyndala a ted se počítač nahodil fofrem.Takže problém byl v hen tym oným a ne v pc,což mě těší,stejně jako to,že jste mi potvrdili mou domněnku.Takže letím za sousedem,on si s tím pohraje.Hezký den všem.

Nejlepší odpověď
anonym

Koukni do BIOSu, jak máš nastavené pořadí jednotek v BootMenu…
😉
Pokud máš USB před HDD, počítač se při startu pokouší nabootovat z té „externí paměti“ – a protože tam, pravděpodobně, žádný systém nainstalován nemáš, pokouší se neuspěšně.
Je-li tomu tak, stačí v BIOSu pořadí změnit (na první místo dej HDD) a propříště bude boot rovnou probíhat z disku – bez ohledu na (ne)vytažení flashky.

Další odpovědi
cochee

Ano, zřejmě máš ntb nastaven tak, že má přednostně nastartovat z externího USB disku nebo klíčenky, no a protože z něj startovat nejde (nemáš jej na to nakonfigutovaný), tak se to zasekne. Takže ano, exterák dávat pryč, ostatně disk stejně i když ho nepoužíváš, zbytečně žere energii. Nezapomeň jej odepínat korektně, přes ikonu v systémové liště „Bezpečně odebrat hardware a vysunout médium.“
Doplňuji:
A jakáže je ta kontrolní otázka?

Hlada

Je možné, že to nebude fungovat ani po správném nastavení pořadí bootování. Zrovna na tomto počítači mám takový MB s BIOSem, který z HDD nenabootuje, když je připojený externí disk a ani nic nenapíše.

atoris

Ja používam externý hard disk, 500 GB, zapojený cez USB. A môžem ho odpojiť a zapojiť bez ohľadu na to, či som ho odpojil po vypmnití PC, alebo ho môžem pripojiť aj po zapnutí . Často ho nechaám pripojený a PC naštartuje bez problémov aj s pripojeným exter. hdd. Myslím, že problém bude v konfigurácii pc a biosu.

bolak

Je zbytečný kupovat si na filmy nějakou zvláštní jednotku, pokud máš na disku místa dost (jak píšeš). Filmy jsou možná obrovský soubory, ale počítač ti nijak „nezasekají“, protože ten s nima vůbec nepracuje, dokud nějaký z nich neotevřeš. To spíš to že je spouštíš z paměti může dělat neplechu, úesbéčka na tohle nejsou dělaný.

Sůwa

Měla jsem naprosto stejný problém, kamarád mi to přenastavil v biosu a je klid. Teď mám nový PC s větší kapacitou HDD, tak externí disk mám většinou nepřipojený. 🙂