Radka1985

Jak znovu obarvit dlaždice vyleptané ovocnou kyselinou?

Na chodbě máme cca 200 let staré dlaždice. Jestli kdy byly glazované nevím. Postavila jsem do chodby přepravku se švestkami, které jsem ale nestihla zpracovat, a pohnily. Když jsem přepravku a shnilé švestky uklízela, zjistila jsem, že kyselina, která vytekla ze švestek, pod přepravkou vyleptala barvu ze starých dlaždic, a zůstaly tam výrazné světlé fleky. Neví někdo, jak bych to mohla zakamuflovat, nějak obarvit nebo tak něco? Postavit tam skříňku se nehodí, je to prostor, kde se hodně chodí (vč. sousedky s elektrickým vozíkem) a je potřeba, aby byl volný. Doufám, že je dotaz formulován jasně, a předem děkuji za případné rady.

Nejlepší odpověď
Kepler

A není to spíš tak, že ta šťáva jen obnovila původní barvu dlaždic? Ovoce spíše barevně zabarví, než odbarví. Nevím o jakou dlažbu jde – materiál. V každém případě se můžeš inspirovat postupy uvedenými zde:
https://www.jak­cistit.cz/cate­gory/ovoce-zelenina-rostliny/ovoce/