hapiky

Jak zní nejkratší věta na světě a je to čeština?

Vsadím boty, že zjentek to ví asi nejlíp.
Dověděl jsem se, že podobná otázka už tu byla, i když v jiné souvislosti, chtěl jsem to vymazat, ale nějak mně to nejde.

Nejlepší odpověď
annas

  1. Neumím prajzsky, ale už jsem slyšela , když jste naťukl zjentka – on jí = un i.
  2. Ale jinak Ano či Ne. Částice mají platnost věty. třeba při odpovědi na otázku.

Další odpovědi
marci1

Nejkratší věta na světě je údajně: „un i“ a česky to moc nezní. 🙂
https://www.top­zine.cz/dialek­ty-a-nareci-v-cr-vite-ze-nejkratsi-veta-na-svete-je-%E2%80%9Eun-i

quentos

A?

A ano, je to čeština.

Mc Merkurion

… je-li odpověď holá věta, pak by to měly bejt dokonce dvě: JO a NE …

Kepler

Podle Bolka Polívky je to „Hl“ (s el) – po valašsky. Třeba jako odpověď na otázku: hnul se, nebo ne?

zjentek

„Le, i!“

Překlad: Podívej, jedí!

zjentek

Nejsem si jistej, jestli to není souvětí ;)

annas

Souvětí to není, je to jednoduchá věta.

annas

Nevšimla jsem si vaší odpovědi, takže „Le, i!“ je souvětí, ale stejně je kráké.

Věta souvětí to není,.. patří k odpovědi un i.