nikisou

Jak zněl původní název byzantské říše?

Nejlepší odpověď
Pepa25

To je jednoduché, navázala na jednu část Římské říše … Z toho vycházel název 🙂

Další odpovědi
annas

Byzantská říše, Byzanc, známá jako Východořímská říše.

Byzantská říše, zkráceně nazývaná Byzanc, byla pokračovatelkou Římské říše. Označení Byzantská říše poprvé použil v roce 1557 německý dějepisec Hieronymus Wolf ve svém díle Corpus Historiae Byzantinae. Pro obyvatele Byzantské říše byl tento název neznámý. Nazývali se Římany (Rhomaioi) a svůj stát označovali jako Rhomania, případně Basileia ton Rhomaion, což odpovídá latinskému Imperium Romanorum – Římská říše. Úředním jazykem byla nejprve latina a od první poloviny 7. století řečtina.

http://histo.cz/by­zantska-rise-justiniana/