independent

Jak změřit pH půdy bazénovýn testerem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Předpokládám, že ten bazénový tester je pH metr. Je určen pro měření pH vody, a šlo by s ním měřit i nějaké roztoky. Jestli je ta půda kyselá, nebo alkalická by šlo zjistit tak, že si nejdřív uděláš vodný výluh. Jinak pro měření pH tuhých a polotuhých hmot slouží vpichové pH metry, něco jako tohle: http://www.la­boratorni-potreby.cz/ph-metry-tuzkove/vpichovy-ph--tester-spear-eutech/

independent

Jo, bazenový tester je PH metr na měření vody, ta věc z odkazu je teda pěkně drahá, ten výluh z destilky? aby to neovlivnilo PH vody?

Kepler

Ano, destilka by byla nejvhodnější.