Kelt

Jak změřím světlo a tmu v místnosti?

Teplotu změřím teploměrem a mohu odebrat vzorek vzduchu z místnosti a zjistit chemickou analýzu. Mohu si změřit rozměry pokoje. Rovněž si mohu změřit hluk v pokoji.Zatím nemusím svítit, ráno v 6 00 byla tma, teď je 14:34, oknem ze západní strany vidím oblohu a sousední paneláky, ale asi v 19:00 už to bude horší. O čem to vlastně mluvím a jakým přístrojem bych to změřil? Svítivost, osvětlení, jas? Děkuji

Nejlepší odpověď
dubraro

Přístroj se jmenuje luxmetr. Luxmetr je měřicí přístroj k měření osvětlenosti. Pro fotografické a filmové účely se používá speciální varianta luxmetru, která se nazývá expozimetr, česky osvitoměr.

Další odpovědi
Emefej

Intenzitu osvětlení změříš luxmetrem. Jas jasoměrem.