Katusa

Jak zmenšit trs srdcovky?

Mám ji moc ráda, ale je hrozně veliká a ohrožuje mi jiné kytičky. Jak ji trošku „zkrotit“, ale zároveň nezlikvidovat zcela? Kdy zásah provést? Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Můžeš jí jednoduše po odkvětu oddělit menší díl(y) a zasadit jinde, podarovat známé..
Doplňuji:
Totéž můžeš udělat taté na jaře, je to další vhodný termín (jako u většiny rostlin-podzim,jaro).

Zdroj: http://www.gar­ten.cz/a/cz/828-dicentra-spectabilis-srdcovka-nadherna/

Další odpovědi
Děda Louda

Otrsat – rozdělit velký trs na několik menších.