filipduda

Jak změnit výchozí audio výstup?

Mám novou grafickou kartu. Poté co jsem ji nainstaloval přestal fungovat zvuk, domnívám se že je to kvůli HDMI konektoru na grafické kartě, kterým jde krom videa i audio a nastavil se jako výchozí audio výstup. Jak mám nastavit výchozí audio zařízení zpět na integrovanou zvukovou kartu? Pracuji na Windows Vista 32.
Děkuji
Doplňuji:
Bohužel vypnul jsem všechny HDMI výstupy, restartoval PC a poté i přepsal v Biosech audio on board z auto na enabled a stále nic – ostatní zvuková zařízení to ani nenašlo.

Odpovědi
pl4toon

Zkuste HDMI zakázat. Pokud je vaše teorie správná, systém si přepojí výchozí zařízení zpět.
Nemám k dispozici Visty, popíšu postup z Win7, což bude stejné, nebo podobné.
Ovládací panely > Zvuk > karta Přehrávání >tam rozkliknout HDMI a dole v rolovacím menu vybrat „Nepoužívat toto zařízení (zakázat)“
Doplňuji:
Ještě můžete zkusit přeinstalovat ovladač grafiky, ale při instalaci odmítněte HDMI driver, resp. ovladače pro zvukovku.

anonym

Kdysi jsem to vyřešil hardwarově, v bedně jsem propojil kablíkem vstup/výstup na zařízení, které jsem chtěl.