FlAsh_7

Jak změnit svoje přesvědčení? Lze to nějak trénovat?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Možná myslíš spíš odhodlání, návyky nebo nějaké vlastnosti.

Víra a přesvědčení je to čemu člověk věří, za čím si stojí. Někdy a někde se s tím setkal, podrobil to svému úsudku a začal tomu věřit. Je to názor na něco, který si sami utváříme.

Jako takové se to dá změnit jen rozšiřováním svých vědomostí a zkušeností (tzn. víc číst – nalézat nové zdorje vědění/informací, zabývat se něčím, co tě zajímá, být aktivní). Nalézání nových informací, které třeba pozmění naše dosavadní přesvědčení…

Otevřít svou mysl, neodsuzovat vše, přemýšlet nad něčím, neomezovat se (v myšlení a názorech), hledat, objevovat, zkoumat, chápat a příjimat…

Další odpovědi
elkon

Poznáváním problematiky.

anonym

Záleží na tom, o co své momentální přesvědčení vlastně opíráš … zda o fakta, nebo tomu prostě jen věříš a o nějaké bližší důkazy se nezajímáš. V prvním případě kdy přesvědčení opíráš o fakta, stačí věcně tato fakta rozporovat a dojít k závěru že jsou třeba nepřesná, to tě automaticky navede na potřebu najít jiné vysvětlení. Pokud však s fakty nepracuješ, pak ke změně přesvědčení by měla stačit jedna flaška něčeho silnějšího na kuráž.

ivzez

Člověk by se měl stále zajímat nejen o dění kolem sebe,
ale i o historii, souvislosti, …

Dojde-li na základě nových poznatků k jinému názoru
či přesvědčení, je to v pořádku. Stejně tak je v pořádku,
když k novému přesvědčení či názoru nedojde.

Není nutné měnit přesvědčení „za každou cenu“, např. jen kvůli okolí.

Dochy

Jak změnit svoje přesvědčení? Tu otázku myslíš vážně? Jak můžeš aktivně chtít změnit vlastní přesvědčení? To je nesmysl. Pokud jseš o něčem přesvědčen, znamená to, že je to pro Tebe pravda, jistota. Chtít své přesvědčení změnit, znamená chtít uvěřit lži. Něco takového je na Chocholouška.

(něco jiného je být přístupný jiným názorům a po jejich zvážení a „zpracování“ je případně přijmout za své – to je normální proces poznávání)

Edison

Asi nechápeš pojem „přesvědčení“. To je přeci dáno vnějšími vlivy.

mosoj

Přesvědčit se jinak.

Kelt

Určitě to jde. Přesvědčení je jako stůl, se čtyřmi pevnými nohami. Myšlenka je taky stůl ale nemá tolik nohou. Přesvědčení se tvoří na základě zážitků, zkušeností vlastní i ostatních lidí a podobně. Můžeš být přesvědčený, že projdeš zdí, ale když nedosáhneš výsledku, tak to přesvědčení změníš.