Big-Andy

Jak změnit soubor titulků?

Mám stáhnutý film a k tomu i titulky. Titulky jsem stáhla pod souborem RAR a protože sním to nefunguje, změnila jsem to na SRT. Ale titulky se přejmenovali a mají i koncovku srt, ale když se podívám stále je tam psaný soubor RAR… Co s tím jde udělat?

Nejlepší odpověď
Hohny

Koncovka rar znamená, že je to komprimovaný (zabalený) soubor, je tedy nutné ho první rozbalit a pak vám z toho vyleze správná koncovka titulků. Nejprve přejmenujte koncovku souboru na původní .rar
Pak stahněte http://winrar­.cz/files/wrar393c­z.exe , nainstalujte a po instalaci už jen stačí kliknout pravým tlačítkem na soubor a měla by tam být možnost „extrahovat zde“ a soubor se vám rozbalil.
Doplňuji:
Winrar a placený? Nevím jestli tam jsou nějaké bonusové funkce, ale používám ho už několik let, stále všude instaluji winrar, rozbaluji a balím jako blázen, ale nikdy jsem nemusel dát ani korunu…Takže se nebojte, rozhodně placený není…

Další odpovědi
Bedy

WinRAR je placený, místo něj použijte na rozbalení program 7-Zip – ke stažení: http://www.slu­necnice.cz/sw/7-zip/
Po nainstalování doporučuju program spustit – Start – Programy – 7-Zip – 7-Zip file manager. Tam kliknout nahoře na liště na Nástroje – Možnosti. Tam si zaškrtejte všechny asociace, zejména teda pro ZIP, RAR, CAB, TAR, 7Z a další…
Doplňuji:
Nejste sám, kdo si to myslí.
WinRAR má shareware licenci – na 40dní je zdarma, ale poté je nutné ho koupit, nebo odinstalovat.
To samé je třeba u Total Commanderu – spousta lidí ho nevědomky používá bezplatně, přitom je to placený program.
Cena jedné licence WinRARu s DPH je 840 Kč pro fyzické osoby.Total Commander 1092 Kč.

anonym

No nejdřív by to chtělo rozbalit. například ve wincomandru.

Hohny

Nevím jestli je to v nové verzi, ale už od dob prvních mých windows jsem měl nainstalovaný Winrar, který tam spolehlivě běžel roky. I dnes stále používám verzi 3.97, kterou už mám nainstalovanou asi 2 roky a zatím program neřekl ani slovo o licenci. Asi zavedli zpoplatnění až u nové verze 4, s tou zkušenosti nemám, stále věřím roky vyladěné verzi 3. Ale proti 7-zip nic nemám, v počítači ho mám také, ale už jsem jaksi zvyklý na winrar :)

bolak

Až teď sem si přečet tu hlášku, která na mě už několik let stále vyskakuje: „Mějte prosím na paměti že Winrar není zdarma. Po 40ti denní zkušební lhůtě musíte pro svou kopii winraru buďto zakoupit licenci, nebo ji odstranit ze svého počítače“.

Nicméně dám vždycky jen „zavřít“ a winrar funguje normálně dál. Jde rozbalovat, zabalovat,testovat, vyhledávat, prostě všechno, takže to s tou potřebou zakoupení licence asi nebude zas tak horký ;)