leporela22

Jak změnit Ip adresu když mám stejnou s jiným počítačem?

Doplňuji:
napíšu ipconfig vypíše to ale jakmile napíšu /release napíše to release není vnitřního ani vnějšího příkazu??

Nejlepší odpověď
anonym

V jedné LAN má tvůj počítač duplicitní IP?
Pak – pokud máš pevnou IP, změníš ji v nastavení TCP/IP (neuvádíš OS).
Pokud využíváš DHCP, rebootuj počítač (a nebo v příkazovém řádku zadej „ipconfig /release“ a „ipconfig /renew“).
___
Pokud se ti ale jedná o IP, kterou ti přiděluje provider, nezměníš ji (můžeš poskytovatele zkusit požádat – s vysokou pravděpodobností ti ale odpoví, že by sis musel zaplatit veřejnou).
Doplňuji:
To „ipconfig“ je příkaz… „release“ a „renew“ jsou parametry onoho příkazu a zadávají se po příkazu, mezeře a lomítku, tedy takto:
ipconfig /release
ipconfig /renew

anonym

Mimochodem – pokud je to zadávání příkazu příliš ´složité´, stačí – jak už jsem psal, reboot počítače – Win si ´líznou´ volnou adresu z DHCP automaticky.

anonym

A je to nutné k životu?