tforro

Jak zlikvidovat potkana v odpadní WC trubce?

Při kontrole odpadní trubky na WC, ktrou jsem provedl kvůli odpornému zápachu, jsem zjistil, že nám asi nějaký potkan vyhryzal zevnitř díru v připojovacím husím krku mezi litinovým nátrubkem a WC mísou. Jak se ho zbavit?
Odpady jsme zasypali hydroxidem sodným a zalili horkou vodou, ale nepomohlo to. – to jsme mimochodem dělali, protože jsme teď měli několikrát vytopenou koupelnu při praní – ta potvora se asi chce dostat ven a leze i do tenkých odpadních odboček.
Nikdy jsme takový problém neměli. Louh ani horká voda nepomáhá. Je mi jasné, že mě bude čekat montáž zpětné klapky, ale v první řadě se potřebuji té potvory zbavit.

EDIT:
Potkan několikrát zalit silným roztokem louhu, několikrát zalit naráz desítkami litry vroucí vody a přesto se vrátil a opět hryzal za WC mísou ☹

Nejlepší odpověď
Lamalam

Přirozeným nepřítelem potkanů jsou lasicovité šelmy. Zkus spláchnout tchoře či kunu.

Další odpovědi
Kepler

Louh je logická cesta, protože dobře rozkládá tkáně. Jenže vyžaduje delší dobu působení. Pro jistotu vyzkoušet spirálu na běžné čištění odpadů, kdyby to náhodou bylo něco jiného. Jinak proceduru s louhem s časovými odstupy víckrát opakovat po menších dávkách.

anonym

Splachovat nebohé zvíře? Prolil bych to Savem a pak by se vidělo.