Avatar uživatele
Pokročilý

Jak zlepšit své vyjadřovací schopnosti? A jak říct to, co si myslim?

Myslím, že slovní zásobu mám dobrou. Ale když dojde k tomu, abych něco vysvětlil (vlastními slovy), tak mám problém zformovat větu. Občas se zaseknu na slově, které špatně vyslovim a pak zapomenu, co jsem chtěl říct.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Kromě čtení by mohlo pomoci i psaní. Třeba blogu. Při psaní máš spoustu času hledat slova a stavět věty. Přitom si to budeš cvičit, takže časem to budeš zvládat i při řeči. Čtení nezanedbávej, je to zdroj slovní zásoby a odkoukáš při tom spoustu pravidel, obratů a slovních spojení.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Chce to hodně číst. Při tom zjistíte i mnoho jiných zajímavých skutečností, jako například to, že se v otázce před otazníkem nepíše mezera.


Avatar uživatele
Bronzový

1. zlaté pravidlo najprv myslieť, potom hovoriť
2. aké slovo zle vyslovíte? anglické či české? čeština nie je váš rodný jazyk?
3. ak anglické, s tým sa netrápte
4.ak nie ste rodený čech, hovorte pomalšie a kratšie vety
5. áno, chce to viac čítať
6. ono to je aj o sebavedomí a sebaúcte
7. ptáč preháňa, ale niekedy, hlavne pri mocných a agresívnych ľudoch je dobré vyjadrovať sa veľmi jednoducho, stručne a zreteľne


Avatar uživatele
Bronzový

Komu chceš co vyjadřovat? Vesmíru, nebo vedoucímu, který nerozumí a na lidi ukazuje rukama: vy tři, jeden, dva, třetí pudete tam. Tak ke komu se jádřit? K eventuálnímu člověku, který pozbyl lidství svým písmomalířským náboženstvím? Těm, kteří za roky studování někde v Brně v Masarykově Univerzitě získali mezery a někde je pozbyli? Vždyť o tvé vyjadřovací schopnosti nikdo nestojí. Položils dobrou otázku. Tady stojí akorát o tebe, když se říká: kdo to udělá, za kolik, on to umí. Jsi nástroj, ne člověk. Lopata s krompáčem se čtením člověkem nestali. Mezeru ve vědění, že označená oprava na chodníku se má podle příkazu od výslovného, výsostného, napsaného od zkušených absolventů z vysokých škol s diplomy obejít, zaplatil kopnutím do hlavičky. A jaký to byl čtenář!
Ahojte všichni, jak je? Co chceš natolik říct a hlavně komu, aby se dozvěděli, co si myslíš? Myslíš, že někteří, nebo víc lidí dokáže vnímat natolik, aby si byli vědomi toho, že mluví s člověkem a ne s papouškem? Myslíš, že by kdejakého tupého poločlověka zajímal tvůj názor? Takový bude přikyvovat, protože je poloviční člověk a poloviční nechápavé zvíře. Pracující nemyslí. Vedle parťák, nebo v malém obchodě tlustá prodavačka, která je slušná, když je sama. Kolega, který je nejčistší, chodí do kostela, přitom pomlouvá, nadává sprostě lidem a neměl nikdy kamarády. S jiným z vesnice si nikdy nemáš co říct, protože nemá zájem, nemá obecný přehled, nezná kulturu, vůbec nic. Leda řešit levné traktory a kde sehnat zadarmo kus odloženého plechu nebo velký svěrák. Ale ani legrací se takové nestejnorodé povahy nedají srovnat, nebo snad s práskači! Prosím tě, když zapomenu co chci říct, tak mávám rukama, ne? on to někdo dopoví. A pak můžeš odvětit: ne, právě že tu inklinaci se schwarzinkontinentní stolicí na obyčejné židli plné lidí prostě nemohu přejít přes to, no, jak se tomu říká? Víš, co si myslíš? Jestli ne, může to být náznak před atakem choroby - parkinsn, sklerosa, ...nepamatuji nic zásadního.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

ptáč

K důkladnému, čistému, vysoce vzdělanému člověku se možná hodí do komise pomocník a český přikyvovač, nebo k ruce Heinricha Himmlera, to by odpovídalo době, kdy by to bylo možné. Vzít lidi na hůl, brát je jako svině a tak s nimi jednat.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3218
Zlatý quentos 1425
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1208
Zlatý Kepler 945
Zlatý led 722
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.