skywalker

jak zlepšit reflexy ve sportu o samotě ?

Dobrý den,

Mám dotaz, mohl bych zlepšit reflexy sám bez pomoci ostatních ? Tím myslím třeba reflex díky kterému chytím míč, je nějaký způsob kterým bych tento reflex mohl trénovat osamotě ? Chtěl bych se maximálně zdokonalit v reflexech jelikož miluju sport, reflexy mám ale připadá mi že ne tak dobré např. u volejbalu který jsem již zmiňoval, ve kterém reprezentuji školu, ale nepřipadá mi že na to mám…
Doplňuji:
Děkuji moc za vaše odpovědi, mašinu si pořídím, dobrý nápad, ale až si začnu vydělávat, takhla by mi to rodiče nekoupily :D :) Díky moc.

Nejlepší odpověď
ponovotny

jak často máš tréningy? určitě můžeš i pinkat o zeď a až budeš mít pocit, že se nestrapníš tak si pinkej s někým. Talent je sice hezký bonus, ale dost se dá překonat tím, že to budeš dělat a dělat a dělat. Reflexy se samozřejmě zlepšují, když to děláš, děláš a děláš ;)

Další odpovědi
zjentek

no pokud nechceš kámoše, který by ti házel, tak si nějak pořiď tu mašinu na vystřelování tenisových míčků. Chytej je na různé vzdálenosti, v různých polohách, střídej ruce a chytej je tak dlouho, až ti za žádné okolnosti z žádné ruky žádný nevypadne. Pak se naopak zase těm míčkům vyhýbej tak dlouho, až tě žádný nedokáže trefit na minimální vzdálenost. Získal jsem tak kdysi s kámošem (ne mašina) za 20měsíců takové instinkty pro reflex, že je prakticky nemožné, abys mi ještě dnes na vzdálenost delší 5ti metrů rozbil hlavu kamenem. Navíc dělá lepší dojem a respekt, když předmětu neuhneš či nevykryješ, ale rovnou chytíš