_136

Jak zlepšit proces ve firmě, abych získal kaizen a tím i možnost dostat 300 Kč nebo 600 Kč za návrh?

Firma nabízí 300kč a 600kč za návrh za zlepšení procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků a tím i možnost se učastnit co 3 měsíce o losování o věcné ceny(kávovar,mo­bil,tablet…) ale já nevím co ve firmě zlepšit,pomozte nebo poradte. díky

ak zlepšit proces ve firmě abych získal kaizen a tím i možnost dostat 300kč nebo 600kč za návrh?

Odpovědi
Drap

Rak to ti zde zřejmě nikdo nepomůže, když nevíme co a ak vyrábíte a neznáme ani samotné technologické postupy. Strojírenství je poměrně dost široký pojem.

elkon

To musíš vědět sám, pokud je co zlepšovat. Já jsem kdysi také podal několik zlepšovacích návrhů (za dobré kačky) a nepotřeboval jsem k tomu rady druhých, ani původem japonské slovo.

nyjono

Jak máme vědět, co ve firmě zlepšit,když nemáme šajn, jak to v té firmě chodí, co se tam dělá ani jak se to dělá.
To je pěkně ujetá otázka.

Za 600 korun bych se nenamáhal ani přemýšlet…firma si asi moc neváží lidí co nad svojí praci přemýšlí a můžou ji ušetřit čas a peníze.

Midoc

Ve strojírenské firmě se svítí možná starými zářivkami. Vyměnit je za nové úsporné LED diodové s dobrou kvalitou světla.
http://www.tesla-lighting.cz/

ivzez

Co je „kaizen“?

Nevíte-li, jaké procesy ve Vaší firmě probíhají, nepřijdete ani na to, jak je zlepšit.
Tím méně lidé, kteří ani netuší, o jaký provoz jde.

Midoc

Využít přímo teplo z chladicich kapalin pro ohřev TUV atd.
http://www.tepelna-cerpadla-mach.cz/tepelna-cerpadla-pro-prumyslove-objekty/prumysl.php

Midoc

Pokud je ve výrobní hale příliš teplo, využít vzduch k ohřevu teplé vody v bojleru s tepelným čerpadlem.
https://www.e­on.cz/radce/boj­ler-s-tepelnym-cerpadlem