zjentek

Jak zkalibrovat osobní digitální váhu?

Ukazuje Err a mám podezření, že to bude špatnou kalibrací. Vím, že musím s váhou jaksi zamávat, či zatřepat, ale VŮBEC NEVÍM JAK, nemám totiž návod. A tak se dříve ptám, jak se podobný osobní váhy převážně kalibrují, než s ní v éteru opíšu nějaký imaginární osmičky vzhůru nohama, jako u kompasu na mobilu, no, a třeba ji tím definivně odepíšu… Tak takhle ne.(;

Vy si ze mě asi děláte prču, že? Jenže nevím, jestli vás k tomu nevedla samotná otázka! Tak takhle ne! Váha, která má vážit výšku, tuky a takový ty blbosti, by se přeci měla napřed nějakými těmi směšnými pohyby nakalibrovat, ne? Hmm… Počkám, jestli nedorazí aliendron a KONEČNĚ poradí. Bez urážky kohokoli- u něj je to JISTOTA. Ale i tak díky za odpovědi!(;

Nejlepší odpověď
dust8

Testoval jsem naši digitální váhu a ty osmičky 88888 naskočí jen při nášlapu jakoby třeba jednou nohou a tím se váha aktivuje. Pak se objeví nuly a v ten moment máš vlézt na váhu.

Další odpovědi
Kelt

Já jsem dělal něco podobného. Mám kuchyňskou váhu, a principielně by to mělo být stejné. Když mi to ukazuje jiná čísla než nula při nezatížené váze, tak vytáhnu baterky a zase je tam vložím. Navíc ta váha má ještě z druhé strany tlačítko, kde si volím jednotky. Takže pokud můžeš váhu snadno zvednout, není to decimálka, zkus to udělat s tím závažím. Jinak já mám takovou osobní váhu, která je také digitální a ta se kalibruje takto. Váhu mám na pevné podložce, na zemi a zvednu jednu její stranu třeba o 45° a za chvíli se objeví číslice. Mezitím položím váhu na rovnou podložku. Za několik sekund tak běhají číslice a když se tam na displeji objeví nula, tak je to připraveno k vážení a já si mohu stoupnout na váhu. Pak sestoupím a ještě je tam ten údaj. Ale to se dělá u každého vážení. Takže o kalibraci, kterou provádí Metrologický ústav se nedá mluvit.

Kepler

Rozumným způsobem se osobní váha zkalibrovat moc nedá, takto je zkalibrována už z výroby. Minulý týden mi taky váha začala ukazovat nesmysly, třeba „Lo“ , nebo vůbec nenaběhla. Tak jsem vyměnil baterku a bylo to v cajku.

elkon

A co takhle manuál, to je rychlejší než tu psát dotaz.

aliendrone

No já ti vážně nevím s tou kalibrací. Jednoduše vezmu váhu, položím ji na správné místo (tvrdá rovná podložka – kvůli senzorům, to je DOST důležité pro správné měření), „našlápnu ji“ (tj. způsobím chvilkové sepnutí bližších 2 čidel k iniciaci stlačením bližší strany váhy špičkou nohy) a počkám, než naskočí „0,0“ a teprve pak na ni vlezu k vážení. Tudíž pokud ti to nefunguje, MOŽNÁ k iniciaci tvé váhy je potřeba jiný postup, čórti znájut.

Nicméně jelikož jsem TAK překrásný, vyhrabal jsem pro tebe návod, abys měl představu, jak na tu kalibraci, když po ní tak toužíš. https://www.zi­ve.cz/clanky/poj­dme-programovat-elektroniku-jak-ozivit-starou-osobni-vahu-a-treba-ji-pripojit-k-wi-fi/sc-3-a-190759/default.aspx V tom ingliš odkazu na HX711 je kompletní kód zobrazen až DOLE (a celkem obstojný obrázkový postup). Příjemnou zábavu při programování Arduina. ;) :D :D

Mc Merkurion

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-takhle-z-hlavy-co-zpusobuje-problem-s-osobni-vahou
… když všechny pokusy zprovoznit zařízení selžou, většinou šáhnu po návodu k použití …

Pepa25

Kepler: „Lo“ znamená "Low battery"neboli vybitá baterie.

Kepler

Jo, taky mě to trklo.