mosoj

Jak zjišťujete jestli má vaše banka pojištěné vklady a do jaké výše ?

Doplňuji:
Tak stát určitě ne !!
Toto jsem dohledal:
http://www.fpv­.cz/cs/kde-je-pojisteno.html

Nejlepší odpověď
Funna

Za 100% vkladu ve všech bankách u nás ručí automaticky stát do výše 100 000 eur na jednoho vkladatele…a víc než cca 2 500 000 fakt nemám…takže nezjišťuji jak je to u konkrétní banky…
Doplňuji:
slovo „stát“ je sice dobře, ale když jinak nedáš, použiju jiné slovo a to „zákon“ (a ten by měl být v této republice tím nejsvatějším) , banky jsou pojištěny ze zákona u Fondu pojištění vkladů, jehož zřizovatelem je stát…když už něco hledáš, dočti to i do konce…a tam je tohle…
 – Váš vklad je pojištěn automaticky ve chvíli, kdy uzavřete smlouvu s bankou a vložíte na účet své prostředky.
 – Nemusíte nikam chodit, nic podepisovat, hlídat žádné termíny a nic platit.
-Pojištění je JEDNOTNÉ A ZE ZÁKONA pro všechny, odpadají různé „výhodné“ nabídky.
a ve stejném zdroji ještě najdeš:
Pojištění zahraničních bank s pobočkou v ČR – vklady v těchto institucích jsou pojištěny u systému pojištění vkladů v zemi, ve které má sídlo mateřská banka. Minimální úroveň pojištění vkladů je v zemích EU, stejně jako v ČR, 100% vkladu, maximálně však 100 000 EUR. Informace o pojištění vkladů je vkladatelům povinna poskytnout příslušná pobočka zahraniční banky nebo je možné je získat u příslušného systému pojištění vkladů.
takže stále platí…100% do výše 100 000 EUR na hlavu a banku a to ve všech bankách na našem území…jak to mají na Kajmanských ostrovech fakt netuším…

Další odpovědi
Hykam

Jenom upřesním odpověď od Funna
100 000 eur na jednoho vkladatele a u jednoho bankovního domu ( v jedné bance se sčítá více účtu).
Pokud budete mít 100 000 eur (cca 2 500 000) v jedné bance a 100 000 eur v druhé bance, máte nárok na plnou částku z obou institucí.

BANAN93

každá by to měla mít na stránkách, co vím tak česká ručila jen do 1.5 milionu na jeden účet