elvan

Jak zjistit, že bude člověk úspěšný prodejce?

Jak má personalista na pohovoru zjistit, že před ním stojí kandidát, který bude schopný prodávat? Na co se ho má ptát? Nemyslím tím takové ty obyč otázky typu jakou má praxi, kolik toho kde prodal, ale otázku, která by dobře prověřila člověka, který třeba ani nikdy v životě neobchodoval, případně o tom ani neuvažuje?
Díky předem :)

Nejlepší odpověď
manon

Na to potřebuješ šestý smysl – pak je celkem jedno, na co se ptáš, třeba ho nech mluvit, proč tu práci chce dělat, jaké má o ní představy a čím by chtěl zákazníka zaujmout… A Ty bys měla mít ten pocit, že je to typ, od kterého by sis výrobek koupila, že působí věrohodně, seriózně, je výmluvný, ale není žvanil, je-li drobně vtipný a pohotový, drobné plus…

Další odpovědi
Pájo

I dobrému personalistovi pomáhá 3 měsíšní zkušební doba…

mosoj

Ty pracuješ na lidských zdrojích ??
Co se takhle vzdělávat ?

KdoSiOdJinud

Dělali jsme test, prodejte mi ...... většinou blbost co postrádala smysl, tam se ukáže schopnost argumentace, schopnost toho jak vnímá prodejce cíl a jestli „útočí“ na smysli, které se jeví jako slabiny a cesty k prodeji :)

Docela hnusné to takhle sumarizovat 😁
Doplňuji:
*y