zjentek

Jak zjistit, zda mám 32 či 64bitový systém Win XP professional?

Už jsem prolezl celým systémem a nikde žádné info. No fakt. Procesor je označen písmenem D a to je všechno, krom CPU a že je to Intel. Prostě „D“. Jsou tam 2 GB RAM, ale dvě giga by asi v pohodě utálhy i 64 bitové XPéčka, ne? Já nevím…

Hmm… díky lidi.

Tak… snad nejsem dylino>>> https://ctrlv­.cz/jGFe

Pak existují ještě podrobné systémové info… a v těch to taky není.

Procesor „D“ může být i 64ka (podle toho, co vím od aliendrona).

Nejlepší odpověď
Kepler

Můj počítač – vlastnosti systému.

Další odpovědi
led

zjentek ok, dám to tedy repete
na monitore vidíme ikonu počítača
1 Kliknite na ňu pravým tlačítkom, nie potvrdzovacím a otvorte si v ponuke vlastnosti
2 Zobrazia sa „Základné informácie o počítači“
„vydanie systému windows“: Názov použitého systému
„Systém“ v 3.riadku Typ Systému: „64 bitový operačný systém“, alebo je napísané „32 bitový operačný systém“ a procesor typu x32 alebox 64

to je to, čo potrebujete.
ak máte procesor typu x32 nemôžte použiť 64bitový operačný systém
v prípade x64 môžte použiť aj 32 aj 64 bitový OS.

Takže náš hviezdoznaec Kepler má pravdu.

dodatok:
2GB RAM je tak na XP pokiaľ nerobite grafiku, alebo hudbu, ale bo sa nehráte bojové hry.
Pre Win8 a vyššie 2GB RAM je smiešne málo (treba aspoň 4GB RAM). Pôjde to, ale ako sánkovačka na blate.

aliendrone

Vidíš, že když chceš, tak se umíš pochlapit, tož GRATULA! Za poslané relevantní info ti s potěšením (to BUDE DRAHÝ woe!!) sděluji, že Xpičky máš 32bitové. :)

On u nás MÁLOKDO přešel na 64b XP – jednak se každým dnem čekaly Visty (tedy… někdo čekal, jiný kadil Maggi v kostkách), druhak pokud vím, tak k dispozici v 64b NEBYLA CZ verze XP systému. To bys musel být kuevský klikař, abys XP-64 měl. ;) :)

V tom obrázku bys měl v položce „Systém – verze“ jeden „maličký detail“, bylo by tam „x-64“, což díky dobrému infu (obrázku) můžeme spolehlivě VYLOUČIT.

Všichni ostatní tazatelé si berte příklad JAK se má podávat relevatní info k zopovězení. ;) :D :D

BTW – Ti, kdo odpověděli „pravým klik na Počítač“ a vybrat „vlastnosti“, eh…
No NEJSEM si tím jistý na 100%, ale hodně bych si oproti vám vsadil na sebe (JAK JINAK ;) :D :D), když tvrdím, že vaše „řešení“ k rozpoznání bitové verze systému začalo fungovat až na Vistách a výše, na XP NIKOLIV (nebylo tam striktně psáno, zda-li jde o 32b nebo 64b verzi – jen ten „malý dodatek“ > x-64!

Ježiš, jak já jsem po ránu spokojený, že NEMUSÍM dávat body Její Excelenci (POŘÁD neuznala, že jsem nejkrásnější etc., etc.)! Abych to dostatečně vypíchl a způsobil ještě VĚTŠÍ utrpení (na to jsem EXPERT!), tak erotochlívákovi bod dám, aby bylo jasné, že mu NADRŽUJI! Zdvořile prosím Vaši sličnou Excelenci o podrobný popis, kterak jste ze zoufalství nesmírně plakala a bylo Vám TAK LÍTO, že jste neprozřela včas a neuznala překrásnost etc. aliendrona! ;) :D :D ;)

cochee

Jednoznačná odpověď od Aliena bez dalšího zkoumání čehokoliv. XPéčka jsou česky = XPéčka jsou 32bit. 64bit XP česky nevyšla. Věř mi, že bys 64bit XP ani nechtěl – podpora zařízení prostřednictvím 64bit ovladačů na bodu mrazu…

JájsemRaibek

Kepler má pravdu. Otevři si třeba dokumenty-prostě průzkumníka a pravým tlačítkem klikni na tento počítač a zvol vlastnosti.
Tam je napsáno, že se jedná o 32 nebo 64 bitový systém.

Hlada

Připadá mi to nemožné, že by to tam nebylo.
Pravý Win+Pause/Break > Typ systému.
Můžeš si nainstalovat Piriform Speccy nebo PC Wizard. Také zobrazují typ systému.

anonym

Podívejte se na konkrétní typ procesoru do BIOSu.

zjentek

Alien: D;D;D;

…ale je to supr vlákno no ne? Takyže jsem se snažil!!!

aliendrone

Ale jo, jen se mi zdá, že prozměnu TY nadržuješ Její Excelenci!
Možná to něco má společného (nadržení) s tím, že tě okouzlila svými půvaby (jako ostatně přemnohé jiné nešťastníky) a nyní jsi bezmocný otrok jejích rozmarů. I ty jeden… ;) :D :D

zjentek

Umí krásně básně (; …no co…

led

Veľavážený aliendrone, na také „plkotiny“ ako je plač nad zúfalým aliendronovým dupákom prestárleho hiphopáka jednoducho nemám čas. strojár môže vidieť ladnosť vašich závitov, elektronik britkosť vašich bitov a Bytov, ale len my, najdlhšie žijúce pozemské organizmy, dokážeme vidieť aj krásu života „říčního oblázku v kořenech smutné vrby“

aliendrone

led>>> Ts, ts ,ts! A já jsem se TAK těšil, v pravých i nepravých barvách představoval! O5 jste mne hluboce zklamala, to určitě děláte schválně! Ani slzička? Jedna jediná?!? NO TOTO!!! ;) :D :D

aliendrone

led>>> No dobře, tak já tedy ten paleček dám, ale musíte ze svých osidel propustit nebohého zjentka. Venkoncem už takhle má DOST velké peklo s MS systémy, nestačí to?!? ;) :D :D

zjentek

Led, já vám dám sánkovačku na blate… víte, jak je to svižné? Velmi!

zjentek

Keplere, ok, dám to tedy repete, ještě pro tebe: Už jsem prolezl celým systémem a nikde žádné info.

Nějaká finta určitě bude, zřejmě i několik, jenže mě teď fakt žádná nenapadá.

anonym

obecně, pokud máš jen 2GB ram je 64 bit operační systém naprosto zbytečný ať už jej tvůj procesor umí nebo ne.

Z informačního dialogu tvého stávajícího systému nijak nepoznáš zda CPU je nebo není 64 bitový, poznáš jen zda na tvůj pc instalovali 32 nebo 64 bitovou verzi, jenže na 64bitovém cpu bez problému funguje 32 bitová verze systému… abys měl jistotu že tvůj procesor opravdu 64bit verzi nezvládne je třeba znát jeho celé typové označení, „Pentium D něco“, buď se ti to zobrazuje při startu počítače (BIOS INFO) nebo to zjistíš programem CPU-Z https://www.cpu­id.com/downlo­ads/cpu-z/cpu-z_1.92-en.exe