Majky05

Jak zjistit,zda jsem nepřesáhla hranici zameškaných hodin (30%) ?

Dobrý den,bývám často nemocná a ještě jsem měla zlomeninu ruky,a tak jsem zameškala hodně hodin. Ve školním řádě píšou „Pokud překročí absence žáka v daném klasifikačním období ( pololetí ) 30% realizovaných
vyučovacích hodin, vykoná žák v termínu stanoveném ředitelkou školy komisionální zkoušky
z předmětů s převahou teoretického zaměření“
Jak zjistit (vypočítat) zda jsem přesáhla tu hranici 30 %?
Celkem zameškaných hodin mám 11
Doplňuji:
Omlouvám se,celkem zameškaných hodin mám *110 ne 11.

Nejlepší odpověď
Drap

Spočítat. Jinak to zjistit nelze.

Další odpovědi
Lamalam

Vezmi si rozvrh, spočítej si kolik hodin jsi celkem měla obsolvovat, kolik jsi zameškala a vypočítej kolik to činí procent.

ivzez

„Od oka“ není při 110 zameškaných hodinách
(pravděpodobně není) překročena hranice 30 %.

Školní týden má kolem 30 vyučovacích hodin,
110 hodin tedy odpovídá necelým třem týdnům.
Školní čtvrtletí má cca 11 týdnů …

Ale pozor na předměty s nízkou hodinovou dotací,
v těch může být míra absence překročena
i když celkově nebude 30 procent překročeno.

da ny

Postup viz. Lamalam
Máte vysokou hranici povolené absence ;)
U nás na gymnáziu před 3 lety snížili na 20%, nyní na 15%.
Zameškanost se počítá z každého předmětu zvlášť. Jedne můžeš mít 1× 1 hodinu v týdnu, jiný předmět (M, ČJ) má třeba po 5 h v týdnu – z takového předmětu je vyšší % absence.
Vysokou/předpo­kládanou nemocnost/absenci lze (s potvrzením lékaře) řešit spolu s rodiči – žádostí o IVP (individuální vzdělávací plán) adresovanou předem řediteli školy.
http://wiki.rvp­.cz/Knihovna/1­.Pedagogick%C3%BD_le­xikon/I/Indivi­du%C3%A1ln%C3%AD_vzd%C4%­9Bl%C3%A1vac%C3%AD_pl%C3­%A1n
http://www.in­kluze.cz/clanek-13/individualni-vzdelavaci-plan

hmmm

Bože, pokud si čísluješ hodiny do sešitu, tak prostě z toho odečti počet tvých hodin.