orestez

Jak zjistit, zda byly dveře opatřeny pancířem (tzv. bezp. dveře) před 4 a více lety?

Štítek je hodně podřený.

Na zárubních jsou přišroubovány jakési nástavce, do kterých zajíždí válce a související šrouby jsou zalakované stejným lakem, jako zárubně. Před 4 lety byla místnost vymalována nažluto, poté na bílo.

Původnímu obyvateli se líbí vymalování bytu bílou barvou. Nesnáší jiné odstíny barev.

Kovové prvky lemující otvory v dlažbě jsou taktéž původní, protože je okolo stejná barva spárovací hmoty.

Dlažbu instalovali ještě předchozí obyvatelé, je tedy starší 5 let.

Na horní části polstrování dveří jsou malé kapky bílé barvy o vel. cca 0,5 mm.

Oplechované zárubně jsou u stěny amatérsky posopleny bezbarvým silikonem, takže na něm nedrží nátěr.

Na malé části silikonu je žlutá barva, která po dotyku nehtem odpadává.

Okolo světelného vypínače je prsty odřená bílá, prosvítá žlutá. Z toho plyne, že bílou bylo malováno jen jednou.

__________
Oč mi jde? O spravedlnost. Abych neplatil za něco, co tam už bylo a za co mě původní obyvatel tahá. Pův. obyvatel chce dveře prodat. To však nesmí podle úřednic, protože dveře protipožárního typu jsou součástí bytu.

Dveře jsou původní, protože jejich hrana je odřená a otlačena pajsrem, šířka otlaku pajsrem 15 mm. Hádal bych 20 a více let staré dveře.

Podle zběžného poohlednutí dveří sousedů mají tytéž oplechovaná futra taky. Takže usuzuji, že zde tzv. bezpečnostní dveře zde byly namontovány více než před 4 lety.

Podepsali jsme spolu smlouvu s ověřením podpisů, tam není nic o dalších nárocích.

Poté chce někomu dveře prodat, jemu samotnému pasovat nebudou.

(doplňující info
(DOHODA O POSTOUPENÍ PRÁV A POVINNOSTÍ VYPLÝVAJÍCÍCH
Z NÁJEMNÍ SMLOUVY K BYTU
dle ust. § 1895 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění))

Domnívám se že ta konstrukce je neprodejná, že ji nikdo nebude chtít. Zámek, srdíčko stojí tisícovku a klíč taky, kdo by si nechal původní srdíčko? Chtěl by nové, už kvůli pojišťovně.
___
Napadlo mě zeptat se dotyčného a jako ‚střílet naslepo‘ „jestli Vám namontovali i ty bezpečnostní zárubně?“ a odhalit lest.

Je možné najít nějaký štítek s datem montáže?
Pomozte mi, lidé jsou různí. Co ušetřím, pošlu uživatelce Opb.

Odpovědi
anonym

Já osobně bych se s tím nes..al a vyboural bych to i s futrama. Zazdil bych nové ať si to odveze a prodá. Typoval bych stáří dveří min. 15 let. Hodnota jde do mínusu vzhledem k nutnosti odvézt to na sběrný dvůr.

orestez

Tak změna. V nedorozumění v pojmech co jsou dveře a dodatečné zabezpečení na stávající dveře s původním obyvatelem … jsme se dohodli. Že to zaplatím, protože nejde o přeprodávání, ani o podfuk.

I tak vám patří díky.

orestez

Nekecám, že raději pomůžu někomu o koho mám strach, než platit vychcaným.
Česká spořitelna, a.s. Klientské centrum SERVIS 24 Oznámení o zadání domácí platby --------------------------------------------------------------------- Jméno majitele / název účtu: Jaroslav Lorenc --------------------------------------------------------------------- BANKOVNÍ SPOJENÍ KLIENTA Číslo účtu (tohle mažu nevím proč) Kód banky 0800 Měna účtu CZK --------------------------------------------------------------------- BANKOVNÍ SPOJENÍ PŘÍJEMCE Číslo účtu (tohle taky mažu, nevím proč) Kód banky 2010 --------------------------------------------------------------------- ÚDAJE O PLATBĚ Částka v měně transakce 500,00 CZK Datum splatnosti 14.5.2018 Zpráva pro plátce Opb Zpráva pro příjemce přeji ti pěkné prázd                                                n­iny --------------------------------------------------------------------- Operace byla přijata 13.5.2018 22:50:06. Refe­renční číslo transakce je 18051349UGXT. Tento e-mail je zasílán automaticky, prosíme, neodpovídejte na něj. Obecné informace se dozvíte na csas@csas.cz nebo na naší bezplatné infolince 800 207 207. Dě­kujeme Vám za využívání služeb SERVIS 24.

orestez

Zapomněl jsem napsat, že se ta konstrukce montuje na stávající a cena na internetu je kolem šestky. Jinak nové celkově jo, dveře i s fakt zazděnýma futrama stojí 20, 21 tisíc. Ale to není ten případ. Prostě nevěřím lidem kteří to zkouší. Na druhou stranu nikoho nechci obrat.

orestez

Petvet, správný názor. Ten plech okolo původních futer snad ani není zazděný. Je to duté podle zvuku. Dobrá, pokud si to odveze, musím to dovolit a otevřít. Už jsem zaplatil tisícovku, chce snad 3 až 5 tis.