Frogman

Jak zjistit věkový rozdíl dvou osob?

Dám příklad. Jeden člověk je narozen například 5. května 1996 a druhý 16. října 1990. Pokud je dnes prvnímu člověku 21 let a druhému 26 let, věkový rozdíl je 5 let. Když budou zjišťovat věkový rozdíl letos v listopadu, prvnímu bude stále 21 let, ale druhému už 27 let,takže věkový rozdíl bude 6 let.

Otázka tedy zní, jak objektivně zjistit věkový rozdíl? Napadá mě, že by to mohlo jít tak, že se spočítá rozdíl dnů mezi narozeninami těchto dvou osob a pak se to předvede na roky.

Jak vy počítáte věkový rozdíl?

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

Matematický rozdíl to je asi jasné. Zůstává otázkou s jakou přesností se bude počítat? Přemýšleli jste i nad časovým pásmem kde se člověk narodí? Stejný okamžik na zeměkouli může mít na různých místech jiné datum.

Další odpovědi
Arne1

Většina lidí asi počítá rozdíl mezi letopočty a výsledek zmodifikují podle rozdílu měsíců.

Tvůj algoritmus je výborný a ideální pro automatizované zpracování.

Kepler

To se vypočítat nedá. Matematický věk nemá s tím biologickým věkem a psychickou vyspělostí nic společného. Vím, že právě na toto ses neptal, ale tak to je. Ale když už to chceš na den přesně, musíš kouknout do kalendářů a vzít do úvahy i přestupné roky.

Dochy

S přesností na dny opravdu musíš vít v úvahu i takové věci jako je přestupný rok. Jednoduše řešitelné třeba v excelu (nebo jiném tabulkovém procesoru). Podpora pro kalendář a výpočty s datumy a časem už je standardní věc.

Frogman

Smlouvyzdarm, díky za myšlenku s časovými pásmy, ale myslím, že bude bohatě stačit počítat s dny. Ty hodiny se tam ztratí i v případě, nebudu-li brát v potaz přestupné roky, pokud se výsledek bude převádět na roky. :)

Díky všem za feedback. :)

Frogman

Arne1, taky pravda, v praxi běžné postačí i rozdíl v měsících. :)