Pajonel-ka

Jak zjistit své šance u pracovního pohovoru?

Už delší dobu hledám práci v oblasti médií a PR, ale bez praxe je to hodně těžké a skoro bez šance, ale dnes mi přišla pozvánka k pohovu od jedné velké mediální skupiny. Jsem z toho opravdu nadšená akorá je v tom háček je to práce na ŽL, vím že se dá zařídit, ale doma z toho moc nadšení nejsou, prý je to samé vyřizování, oplácení, sama bych si musela platit poj. a tak a že prý nám jeden živnostník doma stačí. Pro mě je to ale obrovská příležitost, pracovala bych jako obchodní zástupce ve svěřeném kraji akorát že pohovr je v sidle firmy, která je „trochu“ z ruky a tak bych se potencionálního zaměstnavatele ráda nějak slušně a nenápadně zeptala jaké mám šance že budu vybrána abych věděla zda má vůnec cenu jet takovou dálku, nerada bych vyhodila peníze z okna. Taky bych jim napsala, že ŽL nemám, ale že si ho případně vyřídím, ale má to vůbec cenu nebo to mám rovnou odříct?

Nejlepší odpověď
Drap

Zkistit se to dá jedině tak, že počkáš až ukončí výběr a sdělí ti výsledky. Jiná možnost neni.

Další odpovědi
hanulka11

pokud si myslíš že je to tvá velká šance jeď -ale osobně vím co obnáší obchodní zástupce a nikdy bych tu pozici nechtěla a na ŽL také ne – toť jen můj názor- ale pokud tam nepůjdeš budeš si to asi vyčítat
Doplňuji:
Nikdo ti přeci nesdělí dopředu ,jaké máš šance na přijetí- tos asi ještě u žádného pohovoru nebyla, že? Prostě je jen na tobě zda se dostavíš i do odlehlého místa – to nikoho nezajímá jak to máš daleko .

anonym

Jdi do toho, už jenom pro tu zkušenost se to vyplatí. Šanci máš jako ostatní. kteří tam budou.
-
Zjistit šanci se nikdy nedá, ale je možnost se o ní doslechnout. Stalo se mi při výběrovce na velitele jednotek PO, že ředitel HZS, který ji vyhlašoval a zjistil mé přihlášení se někomu zmínil a doneslo se mi, že mám jedinečnou šanci. Bohužel se to dozvěděl i můj ředitel OUPO MV a tak jsem si finančně pomohl a omluvil se tel. výběrové komisi.

zdroj:http://Život naučí

Pajonel-ka

Tak já vím, že ptát se na šance asi neni zrovna normální, ale chtěla jsem to zkusit no, takže na tohle se ptát nebudu. Být obchodním zástupcem taky není zrovna můj cíl, ale jinak se do tohoto oboru asi nedostanu, ještě si to přeberu no, ale i tak díky za odpovědi.