Jak zjistit rychle světovou stranu, kde člověk je, když nemá buzolu ani kompas a nevidí Polárku, ale má PC?

A taky si nechce nic pučovat od nikoho a otravovat s tím ostatní. Tahle otázka je výjimka. :)

Odpovědi
JájsemRaibek

VÝjimka.
Třeba Google mapy, zde kouknout na panorama a sladit pohled z panoramatické mapy se skutečným pohledem.

Tw!st

Za předpokladu že nemá akcelerometr, tak kouknutím na mapu a zjištěním podle budov na jakou světovou stranu směřují vůči tvé poloze

Drap

Najde si v PC mapu daného místa a zorientuje ji podle nějakých místních bodů.

Lamalam

Nejrychleji určíš světové strany pomocí PC tak, že se zeptáš na Odpovědích. Nebo si kompas kup v eshopu.

klumprt

Podívat se kolik je hodin a na internetu zjistit azimut Slunce v dané lokalitě (pokud víš aspoň tak zhruba na 500 km přesně, kde jsi) a v daném čase. A od toho azimutu pomocí úhloměru, nebo aspoň nějakým odhadem určit jih.

Inženýr

Zjistit na internetu na kterou stranu právě fouká vítr, vyhodit počítač do vzduch a koukat kam poletí.