Avatar uživatele
MadAnnie

Jak zjistit rodinou anamnézu?

Máme v rodině „nějakou“ psychickou nemoc. Stýkám se pouze s nejbližší rodinou, která mi nechce nic víc sdělit. Myslím, že je pro mě ale toto sdělení velmi důležité, vzhledem k tomu, že budu chtít jednou děti a chci vědět, co mě může v životě čekat.
Zrovna včera mi bylo sděleno, abych si dávala pozor, že ta nemoc jde ob generaci…
Kde se o této rodinné anamnéze můžu dozvědět aniž bych žádala někoho z rodiny? Vzhledem k tomu, že se obávám, že se tato nemoc začíná projevovat u mé matky. Její bratr ji pravděpodobně má. (předpokládám, že kvůli tomu je celý život v invalidním důchodu – přestože je celkově naprosto v pořádku, jen jeho IQ a vyjadřování je trošku někde jinde) Předpokládám, že obvodní lékař mé matky nemusí tušit, že se nějaká nemoc v rodině vyskytuje, jelikož obvodní lékař má pouze informace,které mu sdělíte sami nebo popř. rodiče.
Lze i psychické predispozice získat různými odběry nebo tak nějak podobně?
Doplňuji:
Ocko je mi 24 a přesto se se mnou o tomto nechce nikdo bavit. Věřím tomu, že mě chtějí ušetřit starostí, ale nedomýšlí následky… Nejhorší je, že naší společné obvodní lékařce moc nevěřím. Mám s ní jen špatné zkušenosti, ale uznávám, že tuto otázku jsem s ní neřešila, proto mě může překvapit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

MadAnnie, rodinnou anamnézu zjišťuje i každý obvodní lékař, takže s velkou pravděpodobností ví o zdravotních rizikách Vaší rodiny.
Nevím kolik máš roků, ale předpokládám, že 18 ještě ne. Proto Ti asi příbuzní nechtějí nic sdělit a domnívají se, že Tě tím šetří před zbytečnými starostmi. Nechej zatím tuto otázku být. Když budeš plnoletá a nic bližšího Ti nikdo neřekne, obrať se na svého lékaře a svěř se mu se svými obavami. Určitě Ti poradí, nebo zjistí, jak to se zdravotními problémy ve Vaší rodině skutečně je.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek