Stefan8888

Jak zjistit na jaké frekvenci vysílá vysílačka?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli nelze nějak zjistit na jaké frekvenci vysílá vysílačka. Potřeboval bych to, abych si mohl tu danou frekvenci naprogramovat na vysílačku Baofeng UV-5R.

Odpovědi
Edison

NIKDY neprogramuj vysílačky na frekvence jiné vysílačky, pokud k tomu nemáš povolení od správce sítě/hlavního operátora. Jinak lze naprogramovat kmitočty v souladu s generálním povolením. Jinak na to se dá pořídit jednoduchý přístroj na ebayi. Jinak frekvence je ten poslední problém… Horší to je s případnou CTCSS, DCS nebo… nedej bůh DMR. Na mých RDST třeba na štítcích nic není. 😁 Ale zase se to dá zjistit v menu. Lepší by bylo zjistit, pro jakou aplikaci to má být. Nakonec zůstaneš odkázanej na PMR a volný kmitočty.

elkon

Je to v návodu, nebo je to napsáno na štítku..

aliendrone

Nejsem už mladík, za mých časů se to zjistilo jednoduše – jejím naladěním a odečtem z ukazatele (nejlépe digitálního) na přijímači. Ale ber to s rezervou, to víš já vysílačku nikdy neprogramoval, VŽDY jsem ji naladil na (obvykle předem danou/domluvenou) konkrétní frekvenci. ;) :D :D