fg

Jak zjistit na instalačním cd operačního systému win xp licenční kod?

Dával jsem tam jeden z netu,ale pak to řeklo,že mám nelegální windows.
Doplňuji:
Zapomněl jsem jsem dodat,že je to nelegální verze.Dostal jsem ho od kámoše.

Nejlepší odpověď
Hlada

Na instalačním CD kód není. Je na nálepce, která je nalepená na obalu.

Další odpovědi
beer

Na nstalačním CD je to napsáno, také na obalu v některých případech.
Není-li, jedná se o nelegální kopiii.
Doplňuji:
Ať je to tam, nebo jinde, nezáleží.
Pokud jsi to dostal od kámoše, na klíč se ho zeptej. Mohlo by to chodit, ale také nemusí. Búhví, odkud to má on ))

Michal Kole

Ten je na štítku nalepeným na bedně
Doplňuji:
tak se jdi udat na nejbližší policejní služebnu nebo státní zastupitelství či na soud.

jpau

Nezlob se na mě ale musíš být opravdu vůl.

Jestliže máš Windows XP s SP3 (tj. nějaké nové sesetavení) tak počítej s tím, že i když zadáš Product Key a dokončíš instalaci, tak tě (resp. zrovna Tebe) Microsfot stejně doběhne a vyzve tě k nákupu → viz Tvůj problém (black screen „Zřejmě jste se stali obětí softwarového pirátství.“). Stejné opatření je i u Windows 7 a Vista. Ještě napovím, že pokud si seženeš jiný Product Key, tak problém setrvá 😉.

Michal Kole:
Platí pouze pro OEM popř. System Builder Pack, jinak je štítek zvlášť na krabici s instlačkou – licence je přenositelná.

arygnoc

na inštalačnom cd je v adresári I386 súbor UNATTEND.TXT

otvor ho, tam je product key.