Grace7

Jak zjistit, na co mám talent??

Dobrý den, už hodně dlouho přemýšlím, co bych chtěla dělat, až budu dospělá, ale pořád nevím co. Nechodím na žádný kroužky ani nevím, na co mam talent. Taky se ani moc neorientuju ve společnosti, sem prostě tichý člověk, já se stydím, i kdyz jdu jen k doktorce. Prostě nevím, co se sebou a svým životem. Bojím se, co že mě bude … :( prospěch mám v pohodě, patřím k těm lepším, ale i tak. Děkuji za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
hapiky

Talent se ukáže (nebo ne) když začneš něco dělat, když se ti něco zalíbí. Zřídka bývá i talent na něco co dotyčného nebaví, nebo přestalo bavit. Záliba a talent jdou ruku v ruce, je potřeba zkoušet a zkoušet.

Další odpovědi
zjentek

To je marný, musíš zkoušet a zkoušet. Já se třeba celkem solidně pohybuju se smetákem na nose a taky se trefím čímkoli do čehokoli, když vrhnu!

dubraro

Obvykle to, na co máš talent, děláš ráda a daří se ti to.

Šidlo

napíšte si dva zoznamy:

všetko čo máte rada : telku, kočky, volejbal, angličtinu.......

všetko, čo vám ide dobre: matematika, běh, práca na počítači......

a skúste, kde sa dajú veci z dvoch zoznamov spájať do práce

ešte spomínate, že nie ste dobrá v jednaní s ludmi........to sa naučte, aspoň z knižiek, (napr. Brian Tracy má dobre knižky o práci) toto potrebujete celý život, človek je tvor spoločenský – ak nebudete stále čučet do mobilu ako druzí, budete mať výhodu – všade!

tu máte testy na odhad vhodnej práce:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%BDcho­va_k_volb%C4%9B_po­vol%C3%A1n%C3%AD