pas

Jak zjistit kvalitu připojení na net?

Telefon Samsung Core Duo. Lze někde v nastavení tohoto mobilu zjistit jak kvalitní je signál, popípadě IP adresu atd, na některé servery to většinou chodí bez problému,ale na vícero to hlásí ztráta signálu. Poskytovatel je MOBIL.CZ Pokud bych se nepřipojil vůbec, tak je chyba třeba v aktivaci ale takhle…Za rady předem díky.

Odpovědi
anonym

IP adresa je přidělovaná, lze zjistit v nastavení MAC. Sílu signálu ti otestuje nějaká apka. Na první pohled ale stačí i ikona, jak je zaplněná, plná dobrý signál, 3 čárky slabší apod.

huxa

Osobně používám na droidu už nějaký čas linuxový terminál (musel být proveden root) a zde je tady toto otázkou jednoho příkazu. Doporučuji.

pas

Ikona pro sílu, či kvalitu telefonního signálu není totéž jako kvalita internetového připojení.

huxa

Je možné, že porucha je na jeho straně, chtělo by to ovšem nějaký logovací program, který ti bude zapisovat v průběhu dne, jaké máš připojení (ping, down, up, …) na určitý, kvalitní server.