Katrous

Jak zjistit jestli se mi nekdo nenapaji na internet?

Dobry den mam bezdratovy internet a rani kdyz jsou vsichni ve skole mi internet jede jako po masle ale kdyz uz je kolem 3 hodiny tak se stahovaní nezvýší atd ani na 300 kb a to je zle mate prosim nake rady?dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

těch 300kb/s ve mě evokuje představu stahování z ulozto.cz :) Tam je takový limit, jinak jestli je na tebe někdo píchnutý poznáš v logu routeru pravděpodobně na adrese

192.168.1.1 nebo 192.168.1.2 nebo teď popularní o2 138.0.0.10 mys­lím…

Vše ostatní o agregaci atd. je již řečeno :)

Další odpovědi
mosoj

To víš že napájí. Ale ne tobě ale poskytovateli který jim to dovolil.
To co popisuješ je běžná aqgregace rychlosti při plném zatížení.
Rychlost na kterou tě lákají není garantovaná!! a je také třeba mít rychlou odezvu (ping) a stabilitu.

bolak

Od koho, od UPC za 299 ?
Mrkni se do smlouvy co tam máš napsáno, jestli s někým nesdílíš připojení a jakou máš od nich zaručenou minimální rychlost.

Pak se koukni sem a přečti si odstavec AGREGACE > http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99e­nosov%C3%A1_ry­chlost

Holt špička je špička.

A to že se ti něco zdá taky nemusí bejt pravda, nejlíp když se podíváš na DSL a změříš si rychlost osobně. A pokud by se ty čísla lišily od toho co máš ve smlouvě, tak volej poskytovatele, seřvi ho, řekni že ti to jede pár kilobajt a že ať to koukaj dát dokupy nebo u nich končíš.

http://www.dsl.cz/