tiarko

Jak zjistit, jestli je levnější vlak, nebo autobus?

Hledám v jízdních řádech spojení a potřeboval bych to nejlevnější. Jak zjistím, jestli je levnější autobus, nebo vlak? Cena je jen u vlaku. Děkuji za odpověď

Odpovědi
Kelt

Tady mám na vlak In-kartu, a proto mám vlak levnější. Ale pokud jsem v zahraničí, tak je levnější autobus. Ale na stránkách www.idos. mohu najít cenu vlaku i autobusu.

quentos

To netřeba počítat: pokud nemáte slevovou kartu, vlak je totiž téměř vždy dražší než autobus. Bez karty můžete ve vlaku ušetřit jen na zpáteční jízdence (a to ještě jen asi 5 %) nebo v nějakém regionálním cenovém systému (ve Východních Čechách např. Iredo).
Kelt: taky mám In-kartu, ale to je právě ta slevová karta, o níž hovořím výše.

gecco

Někteří dopravci mají na webu ceníky – těch ostatních se musíš prostě na cenu jízdného dokázat…
🙂